1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Erteleme kararı keyfidir, insanları soğuttular
Erteleme kararı keyfidir, insanları soğuttular

Erteleme kararı keyfidir, insanları soğuttular

DİYARİNSESİ.ORG - Diyarbakır'da iki haftadır neredeyse tüm spor müsabakaları güvenlik gerekçesiyle iptal edilmesi taraftarları çileden çıkardı.

A+A-
Geçtiğimiz haftalarda Diyarbakır'da yaşanan olayların ardından kentte sukünetin gelmesine rağmen spor müsabakalarının ertelenmesi taraftarların tepkisine neden oluyor. 
 
"KARARLAR KEYFİDİR"
 
Diyarbakırspor Taraftarları adına konuşan Azrailler Grubu Başkanı Ramazan Tugay, "birileri bu kentte spor yapılmasını hatta sosyal bir etkinlik bile istemiyor. İstanbul'da aylarca süre gezi eylemlerinde kentin altını üstüne getirdiler yine de tek bir karşılaşma ertelenmedi. Kim ne derse desin, kanunlar ve uygulamalar maalesef Diyarbakır'da ayrı başka kentlerde ayrı uygulanıyor. 80'li yıllarda sıkıyönetimlerde bile ertlenmeyen karşılaşmalar 2014 yıllında birilerinin keyfi kararıyla insanlar mağdur ediliyor. Bu antidemokratik uygulamaları bu ülkede kimse görmüyor mu?. Bizleri spordan soğuttular. Heralde bu kararı alanlar sırf kendi koltuklarını düşündüklerinden yakında kimselerin sokağa dahi çıkmasını istemeyecekler. Bu durumu ve bu kararları alanları kınıyoruz. Üstelik alınan bu keyfi kararlardan ne kulüplerin bilgisi alınıyor, ne de kimseden görüş isteniyor. Maalesef muz ülkelerinde dahi görülmeyen anti uygulamaları, bu devirde yaşamaya başladık" dedi.
 
İŞTE SOSYAL MEDYAYA YANSIYAN TEPKİLER:
 
Kör topal olan darbe ürünü antidemokratik T.C anayasasında bile devlet vatandaşına spor yapma imkanı sağlamakla yükümlüdür der. Diyarbakır'da ise vatandaşa spor imkanı yerine eziyet ve hakaret etmekle meşgül bir devlet aklı var. Kimse kusura bakmasın valisi,emniyeti,belediyeleri, STK ve spor taban birlikleri ile bir kısmı hariç basını ile Diyarbakır'ın söz sahipleri iki haftadan beri sınıfta kalmıştır. Bu saatten sonra gösterecekleri tepkinin de bir anlamı olmayacak.
 
İki gün yaşanan acı ve tasvip edilmeyecek olaylardan sonra sakin olan,huzurlu olan Diyarbakır'da tüm spor organizasyonları, diğer sosyal aktiviteleri güvenlik gerekçesiyle erteleyenler, buna seyirci kalanlar tarih sizi affetmeyecek. Olağanüstü hal dönemlerinde ve sıkı yönetim hallerinde bile yapılmayan bu ihanetleri bilinçli ve kasıtlı olarak devreye sokarak düzelen kentin imajını yerle bir eden,güvensiz kent haline getirenler şunu bilin ki bu halkı bir takım provokatörler ve kör zihniyetlilerden dolayı cezalandırmakla bir yere varamazsınız. Sizin bir hesabınız varsa Allah'ın da bir hesabı var. Bir yandan çözüm süreci diyeceksiniz diğer yandan Diyarbakır'ı spor ve sosyal organizasyonlarını erteleyerek ülkeye öcü vahşi göstereceksiniz. Bu iki yüzlülük herkesten kaçsa bile bizim dikkatimizden kaçmaz.
 
'Provokasyon istihbaratı aldık' felan hikaye. Diyarbakır'da iki haftadan beri maçların ertelenme nedeni devlet aklı halkın bölgedeki gelişmelere karşı hassasiyet göstererek slogan ve tezahürat yapma endişesidir. Diyarbakır'da bilhassa emniyet birimleri siyasetten veya devlet birimlerinden aldıkları talimatlarla sporu bitirmek için her şeyi yapıyor. Diyarbakır üzerinde çok büyük oyunlar oynanıyor. Amaç halkı spordan koparmak ve özellikle var olan kulüpleri de pes ettirerek hizaya getirmektir.
 
Diyarbakır'da iki haftadan beri maçlar erteleniyor  Spor taban birlikleri ve STK'lar kış uykusunda. Memleket yansa bunların umrunda değil. 1 bakan 10 milletvekili var ama al birini vur ötekine. Spor beylerin ilgi alanına girmez,çünkü orada artık at koşturamıyorlar. Onlar için hükümet ve devlet ne derse ne yaparsa doğru olan odur. Malesef halkın değil sistemin vekili olmuşlar.Halktan ve kentten kopuk, vizyonları küçük olduğu için bu alanda bir şey beklemek de doğru değil.
 
Guvenlik laflarina cocuklar bile guler.Amac Diyarbakirimizi guvensiz bir kent gibi gostermek, itibarini zedelemek, gelir kaynaklarindan esnafi mahrum birakmak, pistleri yeniliyoruz diye gecen senelerde tutistin cok geldigi 3 ayda havaalanini kapatip bu kente turizim akisini durdurmak, var olan butun rezervasyonlari iptal ettirmek ki basardilar. Esnafin butun gelirini kesip cezalandirma operasyonu.Iste sahipsiz Kentim AMED in kotu kaderi.....Varsin cezalandirsin yinede DIREN HA DIYARBAKIR DIREN.

HABERE YORUM KAT