1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Erkekler kısırlığı kabullenmek istemiyor
Erkekler kısırlığı kabullenmek istemiyor

Erkekler kısırlığı kabullenmek istemiyor

Diyarbakır'ın Ergani İlçesi'nde “Tüp bebekte güncel tedaviler” konulu panelde konuşan Yrd. Doç. Dr Hakan Çoksüer, kısırlık tedavisinin hastaya özgün olması gerektiğini belirterek, “Kısırlığın yüzde 70 – yüzde 65 oranında kadından, yüzde 30- 35 oranın da i

A+A-

Diyarbakır'ın Ergani İlçe Belediyesi bünyesinde çalışmalarını yürüten Selis Kadın Merkezi, “Tüp bebekte güncel tedaviler” konulu panel düzenledi.

Ergani Belediyesi Konferans Salonu'nda gerçekleştirilen panele, Ergani Belediye Başkanı Fesih Yalçın, Ergani Belediye Başkan Yardımcısı Birsen Azak'ın yanı sıra yüzlerce kadın katıldı. Panelde konuşan Yrd. Doç. Dr. Hakan Çoksüer, anne ve baba adaylarına tüp bebek yöntemleri ile ilgili bilgi verdi. Çoksüer, kısırlık tedavisinin hastaya özgün olması gerektiğini ifade ederek, “Kısırlığın yüzde 70 – yüzde 65 oranında kadından, yüzde 30- 35 oranın da ise erkekten kaynaklanıyor. Erkekler bunu kabullenmek istemiyor. Hastalar tüp bebek için başvuru yaparken mutlaka ikisinin de gelmesi gerekiyor. Kısırlıkta tedavi sadece çeşitli haplarla, global ilaçlarla tedavi edilmesi yeterli değil. Doğru da değildir. Her hastanın bir tedavi yöntemi vardır” dedi.

Tüp bebek yönteminin dini açıdan alimlere danışılarak uygulandığını söyleyen Çoksüer, tüp bebek tedavisinde dini açıdan hiç kimsenin kaygısının olmaması gerektiğini belirterek, “Akupunktur nedir? Akupunkturla hangi hastalıklar tedavi edilebilir? İyileşme ne kadar başarılı olur?” sorularını cevaplandırdı.

HABERE YORUM KAT