1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Erkek hokey şampiyonları belli oldu
Erkek hokey şampiyonları belli oldu

Erkek hokey şampiyonları belli oldu

Diyarbakır’da düzenlenen Okullarası Genç Erkekler Hokey müsabakalarında şampiyonluk ipini Kayapınar Halk Eğitim Müdürlüğü göğüsledi.

A+A-

Diyarbakır’da okul sporlarıDiyarbakır’da okul sporlarıDiyarbakır’da okul sporları Seyrantepe Spor Tesisleri’nde yapılan ve oldukça çekişmeli geçen müsabakalarda Diyarbakır Anadolu Lisesi ile Kayapınar Halk Eğitim Merkezi finalle kaldı.


Final maçını 3-0 kazanan Kayapınar Halk Eğitim Müdürlüğü Diyarbakır şampiyonu oldu.


Müsabakanın ikinciliğini elde eden Anadolu Lisesi de Kayapınar Halk Eğitim Müdürlüğü ile birlikte Diyarbakır’ı grup müsabakalarında temsil etme hakkını elde etti.
Hokey Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Veysi Koyun’unda takip ettiği müsabakalarda başarılı olan ekipler için ödül töreni düzenlendi.


Ödül töreninde bir konuşma yapan Koyun, Diyarbakır’daki müsabakaların oldukça çekişmeli geçtiğini söyledi. Koyun, “Buradaki müsabakalar, lig maçlarını aratmadı. Oldukça çekişmeli ve zevkli maçlar oldu. Diyarbakır’da iyi takımlar ve önemli sporcuların olduğunu bir kez daha gördük. Grup müsabakalara katılacak takımların önemli başarılar elde edip, finallere kadar yükseleceklerine inanıyorum. Dereceye giren ekiplerimizden bu nedenle çok umutlu olduğumu belirtmek istiyorum” dedi.


Koyun, halk eğitim bünyesinde hokey takımının oluşmasında emeği geçenlere teşekkür ettiğini sözlerine ekledi.
Konuşmaların ardından müsabakalarda başarılı olan ekiplere ödülleri, düzenlenen törenle verildi.

HABERE YORUM KAT