1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Erkek çocuklarını harabe binaya götürüp
Erkek çocuklarını harabe binaya götürüp

Erkek çocuklarını harabe binaya götürüp

Diyarbakır'da hırsızlık, polise direnme, uyuşturucu gibi çok sayıda suçtan sabıkası bulunan 53 yaşındaki H.Ö., hakkında, bir erkek çocuğa tecavüz, bir erkek çocuğa da tecavüze teşebbüste bulunmak iddiasıyla 45 yıl hapis cezası istemiyle yargılanıyor.

A+A-

Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı'nca hazırlanan iddianameye göre; hırsızlık, polise direnme ve uyuşturucu gibi bir çok suçtan sabıkası bulunan H.Ö., Kayapınar İlçesi'nde ayakkabı boyacılığı yapan 13 yaşındaki S.K.'yı, ayakkabı boyatma bahanesiyle harabe bir binaya götürdü. İddianamede, şüphelinin harabe binada mağdurun elbiselerini zorla çıkararak, tecavüz ettiği, olayın ise 155 polis imdat telefonuna yapılan bir ihbar sonucu ortaya çıktığı belirtildi. Şüphelinin mağduru olay yerine giden polis ekiplerinden sakladığını belirten Cumhuriyet Savcısı, durum anlaşılınca H.Ö.'nin kaçmaya başladığını ve kovalamaca sonucu yakalandığını vurguladı.

SUÇLAMAYI REDDETTİ
İddianameye göre şüpheli H.Ö.'nün, gözaltına alınması sırasında harabeye gelen 10 yaşındaki S.N., korkmuş bir şekilde olayı polislere anlattı. Şüpheli H.Ö.'nün önce kendisini çağırdığını belirten S.N., korkup kaçınca bir süre kendisini kovaladığını anlattı.

Polis ekipleri, mağdur çocuklar S.K. ve S.N.'yi koruma altına alırken, şüpheli H.Ö. ise gözaltına alınarak adli makamlara sevk edildi.

Sevkedildiği mahkemece tutuklanan H.Ö. ifadesinde, 'Suçlamaları kabul etmiyorum. Ben harabe binada esrar içiyordum. S.K. binaya gelerek benden esrar istedi. Ancak ben esrar vermedim' dedi.

Diyarbakır Çocuk Hastalıkları Hastanesi'nden verilen raporda ise S.K.'nin maruz kaldığı cinsel saldırı sonucunda beden ve ruh sağlığının bozulduğu belirtildi.

45 YIL HAPİS CEZASI İSTENDİ
Cumhuriyet Savcısı, şüphelinin aşırı sayıda sabıka kaydının olduğunu, ısrarla suç işlemeye devam eden bir kararlılığının bulunduğunu belirterek, 'Çocuğun nitelikli cinsel istismarı' ve 'Çocuğun nitelikli cinsel istismarına teşebbbüs' suçlarından 45 yıla kadar hapisle cezalandırılmasını istedi.

ADLİ TIP RAPORU BEKLENECEK
İddianamenin Diyarbakır 1′inci Ağır Ceza Mahkemesi'nce kabul edilmesi üzerine sanık H.Ö.'nin yargılanmasına başlandı. Dava aşamasında suçlamaları kabul etmeyen tutuklu sanık H.Ö., tahliyesini talep etti. Davanın görülen son duruşmasında Cumhuriyet Savcısı, mağdur S.K.'nin beden ve ruh sağlığının bozulup bozulmadığına ilişkin Adli Tıp Kurumu Başkanlığı'ndan gönderilecek raporun beklenmesini talep etti.

Daha sonra ara kararını açıklayan mahkeme, sanığın tutukluluk halinin devamına karar vererek, Adli Tıp Kurumu'ndan gönderilecek raporun beklenmesi ve eksiklerin tamamlanması için duruşmayı erteledi.

HABERE YORUM KAT