1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Ergin’den Gazeteciler Günü mesajı
Ergin’den Gazeteciler Günü mesajı

Ergin’den Gazeteciler Günü mesajı

Diyarbakır Kutu Ambalaj Fabrikası, Sur Özergin İnşaat Firmaları, Dicle Kolonyaları Yönetim Kurulu Başkanı iş adamı Süleyman Ergin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle bir mesaj yayınladı. Ergin, mesajında “Değerli gazeteci arkadaşlarımın bu anlamlı

A+A-

Bir çok basın mensubunun işsizlik nedeniyle yaşam kavgası verdiğini dile getiren Ergin, “Dürüst, namuslu, ahlaklı, mesleğin tarafsız yansız temel özelliğini her türlü olumsuzluklara rağmen yürüten gazetecilerin onur savaşı verdiği bu süreçte; gazeteciler günü kutlanıyor.

Basının ve basın mensuplarının bayram günleridir.Bir çok basın mensubunun işsizlik nedeniyle yaşam kavgası vermektedir. Zevkli, zor ve yıpratıcı bir meslek olan gazetecilik halkı, kamuoyunu aydınlatma bilgilendirme mesleğidir. Gazetecilikte; insani duygular, dini duygular, ideolojik duygular ikinci planda olmak zorundadır. İfade özgürlüğü ve Haber Alma Özgürlüğü en değerli haklardır. Özgür medya; toplumsal kalkınmışlığın gelişmişliğinde göstergesidir. Özgür basın olmadan demokrasi olmaz” diye konuştu.

HABERE YORUM KAT