1. HABERLER

  2. GÜNCEL YAŞAM

  3. Ergenekon'da son dakika yeni gözaltılar
Ergenekon'da son dakika yeni gözaltılar

Ergenekon'da son dakika yeni gözaltılar

Ankara ve İstanbul'da 10 kişi gözaltına alındı. Gözaltına alınanlar arasında Nurseli İdiz, Seyhan Soylu ve İstanbul Ülkü Ocakları eski İl Başkanı da var.

A+A-

Ergenekon operasyonu kapsamında Ankara ve İstanbul'da 10 kişi gözaltına alındı. Gözaltına alınanlar arasında ünlü oyuncu Nurseli İdiz ve Sisi lakaplı Seyhan Soylu ve İstanbul Ülkü Ocakları eski İl Başkanı Avukat Levent Temiz de var.

Yaklaşık 1 saat önce Ulus'daki evinden Terörle Mücadele Şubesi Ekipleri tarafından gözaltına alınan İdiz'in avukatı haberi doğruladı ancak herhangi bir açıklamada bulunmadı..

SEYHAN SOYLU DA GÖZALTINDA

Ünlülerin menajeri olarak tanına Sisi lakaplı Seyhan Soylu da aynı soruşturma kapsamında gözaltına alındı. Seyhan Soylu bir süredir "Cumhuriyet Kadınları" adlı bir belgeselin çalışmalarını yürütüyordu. Nurseli İdiz de bu projede görev alıyordu.

İSTANBUL ÜLKÜ OCAKLARI ESKİ BAŞKANI AVUKAT TEMİZ, SORUŞTURMA KAPSAMINDA GÖZALTINA ALINDI

İstanbul Ülkü Ocakları eski başkanı avukat Levent Temiz de, Ergenekon soruşturması kapsamında İstanbul'da gözaltına alındı.

Alınan bilgiye göre, İstanbul Emniyet Müdürlüğü ekipleri, bir soruşturma kapsamında, arama yapmak için avukat Levent Temiz'in annesi ve kardeşlerinin kaldığı belirtilen, Bakırköy Florya Basınköy'deki bir apartmana gittiler. Ekipler, daha sonra apartmanın 3. katındaki, Levent Temiz'in oturduğu daireye girerek, bir süre arama yaptı. Levent Temiz, evdeki aramanın ardından gözaltına alındı.

İstanbul Barosu Avukat Hakları Merkezi Yönetim Kurulu üyesi avukat Ömer Kavili, olay yerinde yaptığı açıklamada, özel yetkili İstanbul Ağır Ceza Mahkemesinin müracaatıyla, avukatlık yasası bakımından Temiz'e ait sırların korunmasıyla ilgili bir sorun yaşanmaması için baro tarafından görevlendirdiğini söyledi.

Kavili, Levent Temiz'in ''Ergenekon terör örgütü üyesi olduğu iddiasıyla gözaltına alındığını, ancak soruşturmanın gizliliği dolayısıyla başka bilgi veremeyeceğini'' kaydetti.

BİRİ ASKERİ PERSONEL

Bu arada, soruşturma kapsamında Ankara'da da 9 kişinin gözaltına alındığı belirtildi. Bu kişilerden birinin ''askeri personel'' olduğu ifade edildi.