1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Ergenekon, Süper ligde maçların skoruyla bile oynamış
Ergenekon, Süper ligde maçların skoruyla bile oynamış

Ergenekon, Süper ligde maçların skoruyla bile oynamış

Ergenekon sanıklarından Hayrettin Ertekin'in Süper Lig'de maçlar öncesi kimlerin kazanacağını belirlediği ortaya çıktı.

A+A-

 

Bu doğrultuda çeşitli takımların teknik direktörleriyle görüşerek maçları bağladığı anlaşıldı. Ergenekon sanıklarından Hayrettin Ertekin\'in Konyaspor-Ankaragücü maçına da müdahale ettiği ortaya çıktı. Ertekin\'in telefonda konuştuğu Musa isimli şahıs, \'Ünal\'la konuştum Ankara maçını al dedim\' diyor, Ertekin ise \'Evet ben de konuştum, alacak artık abi\' diye karşılık veriyor. Ertekin, isimli şahıs ayrıca \'Bursa\'ya verdi biliyorsunuz, yani konuşulduğu gibi. İkinci yarıda inşallah şeylik yapmaz Samet Abi\' diyor.

 

KONYASPOR-ANKARAGÜCÜ MAÇI BAĞLANMIŞ

 

Dinlemeye takılan bir telefon görüşmesinde birçok futbol karşılaşmasının skorlarının önceden belli olduğu ortaya çıktı. Dinlenmeye takılan görüşmede Hayrettin Ertekin ile Musa adındaki şahıs görüşüyorlar. Ertekin ile Musa, Konyaspor-Ankaragücü maçının oynanacağı 1 Aralık 2007 tarihinden bir gece önce bu karşılaşmayı değerlendiriyorlar. Ertekin, Konyaspor Teknik Direktörü Ünal Karaman ile bir gün önce konuştuğunu belirterek, bu maçı almasını söylediğini ifade ediyor.

 

KONYASPOR MAÇI BURSASPOR\'A VERDİ

 

Telefon görüşmesinde de Konyaspor-Ankaragücü maçından bir hafta önce 25 Kasım 2007 tarihinde oynanan maçta ise Konyaspor\'un maçı Bursaspor\'a verdiği belirtiliyor. Ertekin, maçın konuşulduğu gibi Konyaspor tarafından Bursaspor\'a verildiğini belirterek, ikinci yarıda yapılan maçta da Bursaspor\'un maçı Konyaspor\'a vereceğini söylüyor. 25 Kasım 2007 tarihinde yapılan Bursaspor-Konyaspor maçını Bursaspor 1-0 kazanırken, 13 Nisan 2008 tarihinde yapılan Konyaspor-Bursaspor maçını ise Konyaspor 2-0 kazandı. Bu skorlar maç sonuçlarının Ertekin\'in istediği gibi gerçekleştiğini ortaya çıkardı.

 

Ankaragücü maçını al

 

30 Kasım 2007 tarihinde Ertekin ile Musa arasındaki telefon konuşması:

 

HAYRETTİN ERTEKİN: Abi, iyi akşamlar

 

MUSA: Ne yapıyon, kardeş

 

H: İyiyim abi, sağolasın bildiğiniz gibi uğraşıyoz

 

M: Biraz önce Ünal\'la konuştum da. Başarılar diledim ona da.

 

H: Ben de dün konuştum

 

M: Yarın Ankragücü maçını al dedim

 

H: Ha alacak artık abi, Ankara\'ya gelmiş mi?

 

M: Yok yok onlar Konya\'da oynuyorlar benim bildiğim

 

H: Konya\'da oynuyorlar doğru, iyi şey verdi abi. Bursa\'ya verdi biliyorsunuz yani konuşulduğu gibi. Öbür devrede ikinci yarıda inşallah şeylik yapmaz Samet Abi.

 

M: Yok canım durumu iyi olduktan sonra, paslaşın birbirinize sahip çıkın diyorum ben daha ne diyecem kardeş

 

H: İyi abi, öyle olacak başka ne olsun, şey geldi bugün konuştuk abi, İbrahim abiyle

 

M: Öyle mi?

 

M: Ya bişey işin aslında da

 

H: Evet, bi şey yok

 

M: Bakanlık öyle diyor, Öbürü bilmem ne diyor

 

H: Şimdi müfettiş tabii elindeki şeye bakar yani ver.. şeyine ama ordan bi yazı, şeyden sordurmak lazım bizim mahkemeye sordururuz mahkemece verecekleri cevap önemli, bakacaz abi onu o şey değil, sorun değil, kolay bişey yani o.

 

M: Atlamaya da gelmiyor canım

 

H: Abi gelmez de işte bana şeyi verecek dosya numarasını falan, konuşucaz bi daha bugün böyle bi ön görüşme yaptık, ona göre bi şey yapacaz abi

 

H: Saygılar abiciğim, hayırlı akşamlar diliyorum, sağol

 

YENİŞAFAK