1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Erganispor'dan TFF'ye çağrı
Erganispor'dan TFF'ye çağrı

Erganispor'dan TFF'ye çağrı

Diyarbakır Süper Amatör Ligde mücadele eden Erganispor'da kulüp başkanı Ekrem Senvar, Süper Amatör Lig'den Bölgesel Amatör'e geçişte baraj maçı statüsünün kaldırılması gerektiğini söyledi.

A+A-
Hebun Alipınar'ı tebrik etti
 
Süper Amatör Ligde bu sezon şampiyon olan Hebun Alipınarspor' camiasını da başarılarından dolayı tebrik eden Senvar, “Süper Amatör Lig'de şampiyon olan takımların Bölgesel Amatör lige direkt çıkması gerekiyor. Hebun Alipınar bu başarısının ardından Bölgesel Amatör Ligde oynayan 2 Diyarbakır takımından biri (En az puanı olan takım) ile oynayacağı baraj maçında birkaç futbolcusunun gününde olmadığını ve maçı kaybettiğini düşünelim, bir yılın emeği heba olacak. Bu durumda TFF'nin bu statüyü değiştirmesi ve şampiyon olan takımın direkt bir üst lige gitmesini sağlayacak proje üretmelidir” dedi.
 
“Bizim canımız yandı”
 
Geçen sezon Bölgesel Amatör Lig'de şampiyonluğu son maça kadar kovaladıklarını, buna rağmen Diyarbakır 1968 ile oynadıkları baraj maçını kaybettiklerini ve Süper Amatör Lige düştüklerini ifade eden Senvar, “Biz 3. Lige çıkalım diye Bölgesel Amatör ligde çok büyük paralar harcadık. Ancak şampiyon olamadık ve Diyarbakır 1968 ile baraj maçı oynadık. O gün bazı oyuncularımız gününde değildi ve o maçı kaybettiğimiz içim küme düştük. Bu adaletsizliktir. Türkiye'de hiç bir takım bu uygulamadan hoşnut değildir. Gölge takımlarının bu konuyu protesto etmek için bir araya gelip çalışmalar yapmaya davet ediyorum” diye konuştu.
 
“Futbol gelişiyor; statü gelişmiyor”
 
Türkiye'de futbolun geliştiğini, buna rağmen statülerin yerinde saydığını dile getiren Senvar, Sözlerini şöyle sürdürdü:
 
“Ergani'de bu sene Gençlerbirliği ve Yıldızspor takımları 1. Amatörde şampiyon oldu. Bu takımlarımız seneye Erganispor ile beraber Süper Amatör Ligde mücadele edecekler. Ayrıca Gençlerbirliğinin U 15 ve U 17 takımları şampiyon oldu ve Türkiye şampiyonluğuna gidiyor. Bu olay ilçemizde futbolun ne kadar hızlı geliştiğini gösteriyor. Keşke TFF'de bu anlamda statüleri ilerletse.” Dedi
 

HABERE YORUM KAT