1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Erganispor'da Nedim Şimşek dönemi
Erganispor'da Nedim Şimşek dönemi

Erganispor'da Nedim Şimşek dönemi

DİYARBAKIR - Bölgesel Amatör Ligi (BAL) liginde zor günler geçiren Erganispor'da Ahmet Erbay yönetiminin istifasını sunmasının ardından yapılan olağanüstü kongrede kulüp başkanlığına iş adamı Nedim Şimşek seçildi.

A+A-

Tek liste ile gidilen kongre sonucunda göreve gelen Şimşek, ekibi ile birlikte Erganispor'u yaşadığı bu zor günlerden kurtarmaya çalışacaklarını söyledi. Erganispor'u 160 bin TL borçla devralan yeni Başkan Nedim Şimşek, kulübün yaşadığı bu zor sürecin içine sinmediğini söyledi.

Şimşek, "Ligin dibine demir atmış Erganispor bu halde bırakılmamalıdır. Bu cenazeyi kaldırma görevi bize düşmüştür. Bizler yönetici arkadaşlarımızla beraber devre arasına kadar takımı çıkabileceğimiz kadar yukarıya çıkarmaya gayret göstereceğiz. Devre arasında ise yeni transferler yaparak yolumuza devam edeceğiz. Bu yıl için iddiamız bulunmasa da elimizden gelenin en iyisini yapmak için büyük çaba sarf edeceğiz" dedi.

Erganispor'un küçük hesaplar peşinde koşan insanlar sayesinde bu noktaya geldiğini belirten Nedim Şimşek, ancak bu bu küçük hesapları yapanların çabalarının boşa çıktığını dile getirdi. Şimşek, "Tüm bu yıpratma çabalarına rağmen, yönetimde olmadığım halde kulübe kendi cebimden 14 bin TL yardım yaptım. Yine Hakkari deplasmanına gidecek takımın tüm yol masraflarını seçilmem kesin olmamasına rağmen ben üstlendim. Bundan sonra da Erganispor'un birlik ve beraberliğini korumak ve kulübümüzü özlediği parlak döneme kavuşturmak için tüm yönetici arkadaşlarımla beraber elimizden gelen gayreti göstermeye çalışacağız” şeklinde konuştu.

Erganispor'un yeni yönetim kurulu; Nedim Şimşek, Esveri Taş, Esat Taştekin, Ercan Kınık, Ahmet Yiğit, Beran Özbay, Cengiz Ercengiz, Mustafa Özen, Davut Karataş, Selami Çakmak, Şükrü Sayan, Adnan Daşlık, Tayyar Çelik, Hüseyin Altındağ, Resul Can, Hanifi Dolu, Ekrem Senvar, Osman Bülent Güzel, ve Şevket Işık'tan oluşuyor.

(ET-AKK-S)

HABERE YORUM KAT