1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Erganispor destek bekliyor
Erganispor destek bekliyor

Erganispor destek bekliyor

DİYARBAKIR - Diyarbakır'ın köklü amatör kulüplerinden Erganispor, Haziran ayında yapılacak genel seçimler için hazırlık yapan milletvekili adaylarından destek bekliyor.

A+A-

Haziran ayında yapılacak genel seçimler öncesinde ülkenin ve bölgenin her yerinde olduğu gibi nüfusu birçok ilden fazla olan Ergani'de de hareketlilik başladı.

Şu ana kadar çok sayıda isim partilerden aday adayı olmak için çalışma içerisine girerken, bu isimlerin çalışmaları arasında spora yer vermemesi ilçedeki spor camiasının tepkisini çekiyor. Erganispor Kulübü Başkanı Ekrem Senvar, milletvekili adaylarının ilçe sporuna yönelik projeleri olması gerektiğini söyledi. Senvar, sporda başarılı olmalarına rağmen bekledikleri desteği alamadıklarını ifade ederek, destek istedi.

“GRUP MAÇLARINA NASIL GİDECEĞİZ”

Erganispor ve Ergani Gençlerbirliği'nin kısıtlı imkanlarla önemli başarılara imza attığını belirten Senvar, “Erganispor, önemli mali olanakları olan takımları yer aldığı Süper Amatör Ligi'nde 3. sırada. Gençlerbirliği her alanda başarıdan başarıya koşuyor.

1.Amatör Ligi'nde lider olan Gençlerbirliği, U15 Ligi'nde il şampiyonu oldu ve Diyarbakır'ı Türkiye şampiyonasında temsil edecek. U17 Ligi'nde ise şampiyonluğa çok yakın. Ergani Gençlerbirliği kulübümüzün Diyarbakır'ı temsil etmeye hak kazanan genç takımları Türkiye Şampiyonası gruplarına nasıl gidecek?.

Şu anda tıkanmış durumdayız. Bu kadar başarılı olan kulüplerimizin ve ilçedeki spor potansiyelinin siyasete soyunan isimler tarafından göz ardı edilmemesi lazım. Şu ana kadar hiçbirinin sporla ilgili projesini duymadık. Bu konuda sessiz kalmayacağız. Erganililerden destek istiyorsanız Ergani'nin en hassas olduğu konuların başında gelen spora destek olmanız gerekir” dedi.


(HA-YRT-Y)

HABERE YORUM KAT