1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Erganispor, Diyarbakır'dan hakem istemiyor
Erganispor, Diyarbakır'dan hakem istemiyor

Erganispor, Diyarbakır'dan hakem istemiyor

DİYARBAKIR - Bölgesel Amatör Lig (BAL) 2. Grup lideri Erganispor, iç saha maçlarında görevlendirilen Diyarbakır hakemlerine tepki gösterdi.

A+A-

İç saha maçlarında görev yapan Diyarbakırlı dördüncü hakemlere veryansın eden Erganispor, Türkiye Futbol Federasyonu'na (TFF) başvuruda bulundu. Kulüp Basın Sözcüsü Süleyman Kızan, Erganispor'un haklarını korumak içim ellerinde geleni yapacakları belirtti. Kızan, "Maçı yöneten orta hakemden çok dördüncü hakemlerden sıkıntı yaşıyoruz.

Üzülerek söylüyorum, Diyarbakır'da hakem camiası kirlenmiş. Öncelikle bu yorumumu amatör hakemler için yaptığımı belirtmek istiyorum. Dördüncü hakemlerin takımların geleceğini ne denli etkileyebileceğini geçtiğimiz hafta gördük. Deplasmanda oynanan bir müsabakada top toplayıcısının zaman geçiren hareketlerini izleyen, müsabaka hakeminin maç öncesi bu zeminde top oynanmaz ısrarına karşın 'Siz birde Siverek'in sahasını görün. Bu sahada maç oynanır' diyerek alınan kararı sağlamıştır. Bu hafta ise taktik veren yardımcı hocayı dışarı atmakla tehdit eden bir dördüncü hakem ile karşı karşıya kaldık. Bizler bunu çok açık ve net bir şekilde biliyoruz ki bu hakemler taraftır.

Bu nedenle bu hakemleri karşılaşmalarımızda istemiyoruz" dedi. Yeni Diyarbakırspor maçında dördüncü hakem faciası yaşadıklarını kaydeden Kızan, "Yine Yeni Diyarbakırspor müsabakasında devre arasında yaşanan olayların faturası bizim iki stoperimize kesilmiştir. Görüntülerde de iki stoperimizin olmadığını kanıtlamamıza rağmen taraflı yönetenler sayesinde iki stoperimizde ceza almış ve biz Tatvan Gençlerbirliği maçında takım içerisinde stoper alternatifi oluşturarak maça çıktık. Üstelik stoperlerimizden birisi soyunma odasındayken, diğerinin de dudağı patlamışken cezayı alan biz olduk" şeklinde konuştu. Yeni Diyarbakırspor maçı için hazırlanan raporlara da değinen Kızan, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Yeni Diyarbakırspor müsabakasından sonra bir maç seyircisiz oynama cezası aldık. Neden? Niçin aldık kimse bilmiyor. Saha içerisinde o kadar adaletsizliğe rağmen seyirciden sahaya maç esnasında en ufak bir cisim atılmamıştır. Devre arasında çıkan olaylarda kartsız bir çok kişi olaya müdahil olmuştur.

Bunun cezası da sahipsiz Erganispor'e kesilmiştir. Bu maçın gözlemci, temsilci ya da denetçisi her kimse bu maçta cezayı nasıl biz alıyoruz açıklamalıdır. Açıklamada saha olaylarından ötürü bir maç deniyor. Kim neden olmuş bu olaylara? Kimin sahasında olmuş? Enteresan bir şekilde bilinçli hazırlanan rapor ile karşı karşıyayız. Bu da rakiplerimizin masa başında ki kalitesini açıkça gösteriyor." Berabere kaldıkları Tatvan Gençlerbirliği maçında hakemlerin iyi bir yönetim gösterdiğini vurgulayan Kızan, "Bugüne kadar sahamızda iki defa puan kaybettik.

Kurtalanspor ve Tatvan Gençlerbirliği mücadelelerinde sahamızda puan kaybettik. Bu iki maçı kazanmış olsaydık artı olarak dört puanımız daha olacaktı. Ancak futbolun doğasında var. Berabere kaldık. Ve bu iki müsabakanın hakemleri de dört dörtlük maç yönetmiştir. Gördüklerini çalmışlardır" ifadelerini kullandı.

HABERE YORUM KAT