1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Ergani'nin Bilbao'su hızlı başladı
Ergani'nin Bilbao'su hızlı başladı

Ergani'nin Bilbao'su hızlı başladı

Yüzde yüzü Ergani'li futbolculardan oluşan Ergani Gençlerbirliği,Diyarbakır 19 Yaş Altı Gençler Ligi'ne farklı galibiyetle başladı.

A+A-

Beyaz Tebeşir Vali Ahmet Cemil Serhadlı Tesisleri'nde oynanan maçta Sanayi Sitesi ile karşılaşan Kırmızı-Siyahlı takım,Erganispor'un Türkiye şampiyonu olan genç takımından kadrosuna dahil ettiği Yusuf'un 3 golüyle mücadeleyi 3-1 kazandı.

Mehmet Kanat-Ömer Korkmaz ikilisinin çalıştırdığı Ergani Gençlerbirliği, bu galibiyetle şampiyonluk için iddialı olduğunu ortaya koydu.

BELEDİYE BAŞKANI TAM DESTEK VERİYOR
Ergani Gençlerbirliği teknik sorumlusu Mehmet Kanat,tamamıErgani'li olan futbolculardan oluşan takımla şampiyon olmak istediklerini söyledi. Kanat,”Amacımız dışarıya bağlı kalmadan sürekli üreten  bir kulüp olmak  .Bunun yanında da ahlaklı bireyler yetiştirmek istiyoruz.   Bu sporcular daha önce  Ergani'ye büyük başarılar yaşatarak  Türkiye şampiyonu olan takımın sporcularıdır. Tüm kategorilerde şampiyon olmak istiyoruz. Bunu yaparken Ergani ve Diyarbakır yeni yıldızlar kazanacak. Kulübümüze maddi ve manevi destek olan,ulaşım ihtiyacımızı karşılayan Belediye Başkanı Fesih Yalçın'a teşekkür ediyoruz.” dedi.

HABERE YORUM KAT