1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Ergani'nin Bilbaosu!
Ergani'nin Bilbaosu!

Ergani'nin Bilbaosu!

Bu yıl Diyarbakır 2.Amatör Ligi'nde mücadele edecek olan Ergani Gençlerbirliği, alt yapıya büyük önem vererek bu konuda model olmayı amaçlıyor. Belediye Başkanı Yalçın'ın da destek verdiği kulüp, Türkiye şampiyonu olan Erganispor'lu futbolcuları bünyesine

A+A-

ESKİ FUTBOLCULARIN PROJESİ

Yetiştirdiği futbolcular ve kazandığı Türkiye şampiyonluklarıyla sadece Diyarbakır'ın değil doğu ve güneydoğunun futbolcu fabrikası olarak kabul edilen Ergani'de bir kulüp daha tarih sahnesine adım attı. Erganispor'un eski futbolcuları ve teknik adamları tarafından kurulan Ergani Gençlerbirliği, para harcayıp kadrosuna transfer yapmak yerine alt yapıya yatırım yaparak bu konuda model olmayı amaçlıyor.

Bu yıl 2.Amatör Lig ve gençler kategorisindeki tüm liglere katılma kararı alan Ergani Gençlerbirliği'ni Erganispor'un eski futbolcu ve antrenörleri Mehmet Kanat ile Ömer Korkmaz çalıştırıyor.

ERGANİSPOR'UN GENÇLERİNİ KAPTI

Kulüp,daha önce iki kez Türkiye şampiyonu olan Erganispor genç takımından Yusuf Bayar,Mustafa Duyu,Okan Işık,Mustafa Çiçek,Çayan Ekinci,Yılmaz Çetinkaya,Kamil Salık,Kerem Karataş,Bedran Tiryaki ve Erhan Öz ile Özel İdare Ayspor'dan Turgay Karataş'ın da aralarında bulunduğu futbolcuları kadrosuna dahil etti.

Teknik Sorumlu Mehmet Kanat,tüketen kulüp olmayacaklarını ve alt yapıya büyük önem vererek futbolcu yetiştirmeyi ilke edindiklerini söyledi. 'Ergani'nin parası ve kaynakları neden boş yere harcansın?' diyen Kanat,Belediye Başkanı Fesih Yalçın'ın maddi destek verdiğini,Kaymakam Erdinç Yılmaz'ın da bu oluşumu memnuniyetle karşılayarak destek sözü verdiğini kaydetti.

'TÜKETEN DEĞİL,ÜRETEN KULÜP OLACAĞIZ'

Kanat,”Ergani futbolcu fabrikasıdır. Bunun en somut örneği 2 defa Türkiye şampiyonu olan gençler ve okul takımlarımızın başarısıdır. Ergani futbolcu transfer eden değil,futbolcularının transfer edildiği bir konumda olmalı. Çünkü burada bu potansiyel fazlasıyla var. Biz para verip hazır oyuncu almayacağız,Ergani'nin değerlerine yatırım yapıp öz kaynaklarımızla bir başarı hikayesi yazmaya çalışacağız. Belediye başkanımız Fesih Yalçın her türlü maddi ve manevi desteği verdi. Kaymakam bey de ilke ve prensiplerimizi beğendi, destek olacağını söyledi.Gönüllü olarak bu işe girdik. Ergani'yi alt yapıda güzel günler bekliyor.” dedi.

HABERE YORUM KAT