1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Ergani'de seçim güvenliği toplantısı
Ergani'de seçim güvenliği toplantısı

Ergani'de seçim güvenliği toplantısı

DİYARBAKIR- Diyarbakır'ın Ergani İlçe Kaymakamı Erdinç Yılmaz, 30 Mart mahalli idareler seçimleri öncesi parti temsilcileriyle seçim güvenliği toplantısı yaptı.

A+A-
Kaymakam Erdinç Yılmaz başkanlığında gerçekleşen toplantıya İlçe Emniyet Müdürü Erkan Güneş, Jandarma Komutanı Binbaşı Recep Cansu ve siyasi parti temsilcileri katıldı.
 
Kaymakam Erdinç Yılmaz başkanlığında seçim öncesi ve seçim süresince herhangi bir aksama ya da olumsuzluğun yaşanmaması amacıyla seçim güvenliği toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıda seçimlerin huzurlu, centilmence, adil ve güven ortamında gerçekleşmesi, halkın hür iradesinin sandığa yansıması hususlarında fikir alışverişinde bulunularak, kamu görevlilerinin ve ilçe başkanlıklarının sürecin sağlıklı bir şekilde tamamlanmasına yönelik birbirleriyle iletişim içinde olmalarına dair protokol imzalandı.
 
Seçime girecek siyasi parti temsilcileriyle bir araya geldiği toplantıda konuşan Kaymakam Erdinç Yılmaz, "Seçimlerin ilçemizde huzur ve demokratik anlayış içerisinde geçmesi için yaptığımız toplantı sonucunda bazı kanun ve mevzuatların gerektirdiği hususların uygulanması için protokol imzaladık. Protokol çerçevesinde özellikle her yere rastgele parti bayraklarının asılmaması, parti bayraklarının siyasi parti seçim büroları ve parti ilçe başkanlıkları dışındaki yerlerden kaldırılması kararı aldık. Siyasi parti temsilcileri de yasanın getirdiği bu uygulamaya riayet ettiler" dedi. 
 
(ET-YRT-MO-Y)

HABERE YORUM KAT