1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Ergani'de Makam Dağının turizme kazandırılması
Ergani'de Makam Dağının turizme kazandırılması

Ergani'de Makam Dağının turizme kazandırılması

DİYARBAKIR- Ergani Kaymakamı Erdinç Yılmaz, Makam Dağı'nın turizme kazandırılması için yürütülen proje kapsamında Zülküf Peygamber Türbesi'nde gerçekleştirilen çalışmalarla ilgili incelemelerde bulundu.

A+A-

Beraberinde İlçe Jandarma Komutanı Recep Cansu, Köylere Hizmet Götürme Birliği Başkanı Mustafa Özen ile Zülküf Peygamber Türbesine gelen Yılmaz, çalışmalarla ilgili bilgi aldı.Yılmaz, burada yaptığı açıklamada, projenin Zülküf Peygamber Türbesi'nden itibaren 450 metrelik ahşap yürüyüş yolu, çevre düzenlemesi ve seyir terası yapımını kapsadığını söyledi.

Proje için gereken 250 bin liranın Kültür ve Turizm Bakanlığı'nca tahsis edildiğini ifade eden Yılmaz, "Makam Dağı turizme kazandırılacak. Proje uzun zaman aldı. Çünkü burası sit alanı olduğu için Tabiat Varlıkları Koruma Kurulundan izin almak gerekiyordu. Bu aşamalardan geçildi. Çalışmalar şuanda iyi gidiyor. Bu ay içerisinde çalışmalar tamamlanıyor. Burayı ziyarete gelen vatandaşlarımız, güzel bir ortamda doğayı izleyecekler" diye konuştu.

HABERE YORUM KAT