1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Ergani'de Makam Dağı turizme hazır
Ergani'de Makam Dağı turizme hazır

Ergani'de Makam Dağı turizme hazır

DİYARBAKIR- Ergani ilçesinde tarihi mekanlarının turizme kazandırılması amacıyla Makam Dağı'nda bulunan Zülküf Peygamber Türbesi'nde çalışmalar tamamlandı.

A+A-

Makam Dağı'ndaki Zülküf Peygamber Türbesi'nde yürütülen çalışmalarla ilgili incelemelerde bulunan Kaymakam Erdinç Yılmaz, inanç turizmi açısından önemli bir ilçe olan Ergani'de, Makam Dağı'nın turizme kazandırılması açısından yaptıkları çalışmaların tamamlandığını söyledi.

Seyir terasının ardından 10 bin metrekare kilitli parke taşının da döşediklerini ifade eden Yılmaz, şöyle konuştu:

"Kaymakamlık olarak, daha önce ilk yerleşim alanlarından biri olan tarihi Hilar ve Çayönü, Enüş Peygamber Türbesi'nde düzenlemeler ve iyileşmeler yaptık. Oraları turizme kazandırdıktan sonra bu kez Zülküf Peygamber Türbesi'nde de bir dizi iyileştirme yapmak adına çalışmalar yürüttük. Bu çalışmalar tamamlandı. Yerli ve yabancı turistlerin türbeye rahat bir şekilde ulaşmaları için yıllardır bozuk olan 10 bin metrekareyi bulan yolu parke taşı ile döşemeye başladık."

Yılmaz, desteklerden dolayı Vali Mustafa Cahit Kıraç'a teşekkür ederek, yolun tamamlanmasıyla artık vatandaşların daha güvenli ve rahat bir yolculuk yaparak türbeyi ziyaret edebileceğini aktardı.


Muhabir: Ekrem SENVAR
Yayınlayan: Nurten Aslan
 

HABERE YORUM KAT