1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Ergani'de köylere hizmet götürme birliği toplantısı
Ergani'de köylere hizmet götürme birliği toplantısı

Ergani'de köylere hizmet götürme birliği toplantısı

DİYARBAKIR- Ergani'de belediyeye devredilecek olan Köylere Hizmet Götürme Birliği Meclisi olağan toplantısı yapıldı.

A+A-

DİYARBAKIR (AA) - Ergani'de belediyeye devredilecek olan Köylere Hizmet Götürme Birliği Meclisi olağan toplantısı yapıldı.

Bekir Aral Lisesi Salonu'nda Kaymakam Erdinç Yılmaz başkanlığındaki toplantıda konuşan Yılmaz, köylerde yapılan yatırım ve çalışmalar sırasında muhtarlar, İl Genel Meclisi üyeleri ile birlikte ekip çalışması yaparak köylerin birçok alanda ihtiyaçlarının giderildiğini söyledi.

Encümen seçiminde de göreve gelecek kişilerle Ergani'de güzel çalışmalar yapılacağını ifade eden Yılmaz, "Köylerimizde yaşayan vatandaşlarımızın şehir merkezinde yaşayan vatandaşlarla aynı koşullarda yaşamaları için uğraşıyoruz. Köylerimizi daha fazla yaşanabilir hale getireceğiz. Bugüne kadar görev yapan İl Genel Meclis üyelerine ve muhtarlara teşekkür ediyorum" dedi.

Aday olmadığı için eski üyeler açık oylama usulü ile İl Genel Meclisi üyelerinden Evseri Malçok ve Sıddık Karadaş ile İncehıdır köyü Muhtarı Metin Köseoğlu ve Gözekaya köyü Muhtarı Cebeli Akşit Köylere Hizmet Götürme Birliği Encümen Üyeliğine yeniden seçildi.

Bu arada, Köylere Hizmet Götürme Birliği'ne ait hizmet aracı, oylama ile Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV)'ye devredilirken, Birliğe ait İstasyon meydanındaki 8 dönümlük arazi İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne devredildi.

HABERE YORUM KAT