1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Ergani'de kaldırım işgaline ceza
Ergani'de kaldırım işgaline ceza

Ergani'de kaldırım işgaline ceza

Diyarbakır'ın Ergani ilçesinde kaldırım işgali yapan esnaflara yönelik yapılan denetimlerde 25 esnaf uyarılırken, 10 esnafa da para cezası kesildi.

A+A-
Ergani ilçesinde kaldırım işgali yapan esnaflara yönelik yapılan denetimlerde 25 esnafın uyarıldığı, 10 esnafa da para cezası kesildiği bildirildi.
 
Konuya ilişkin açıklama yapan Ergani Belediye Başkanı Ramazan Kartalmış, vatandaşlardan gelen şikayet üzerine esnafın kaldırım işgaline yönelik denetimler gerçekleştirildiğini ifade etti.
 
Esnafların kaldırımları işgal etmesi sonucunda vatandaşların yoldan yürümek zorunda kalmasına neden olduğunu belirten Kartalmış, "Dolayısı ile trafikte aksamalar olduğu gibi vatandaşların can güvenliği de tehlikeye giriyor. Bu nedenle sık sık kaldırım işgaline yönelik denetimler yaparak işgallerin kaldırılması yönünde gerekli uyarıları yapıyoruz" dedi.
 
Yapılan denetimlerde 25 esnafın uyarıldığını, 10 esnafa ise para cezası kesildiğini kaydeden Kartalmış, işgal tespitinde esnafın ilk önce sözlü olarak, daha sonra da yazılı olarak uyarıldığını, son çare olarak da para cezası yazmak zorunda kaldıklarını dile getirdi.
 
Kartalmış, kaldırım işgaline yönelik denetimlerin düzenli bir şekilde devam edileceğini sözlerine ekledi.

HABERE YORUM KAT