1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Ergani'de kaldırım işgali
Ergani'de kaldırım işgali

Ergani'de kaldırım işgali

DİYARBAKIR- Ergani Belediyesi zabıta ekipleri, kaldırım işgallerine karşı işyeri sahiplerini yapılan anons ile uyardı.

A+A-

Ergani Belediyesi Zabıta ekipleri, kaldırım işgallerine karşı Milli Egemenlik, Dicle ve Ziya Gökalp Caddesi'nde, işyeri sahipleri anons ile uyardı. Anonsta, kaldırım işgallerinin sona ermesi için esnafa bir hafta süre verildiği duyuruldu.

Zabıta Müdürü Ali Sargül, yaptığı açıklamada, vatandaşların kaldırımlarda daha rahat yürümelerini sağlamak için esnafı uyardıklarını belirterek, herkesin kanunlar çerçevesinde hareket etmesi gerektiğini söyledi.

İşyeri sahiplerinin kaldırımları işgal ettiğini, bu durumun yayaları rahatsız ettiği gibi çirkin görüntüye neden olduğunu anlatan Sargül, şöyle konuştu:

"Seyyar satıcıları da uyardık. İlçe merkezinde belirlediğimiz semt pazarımız var. Seyyar satıcılar artık bu pazarda mallarını satacak. Esnaf tarafından kaldırımlara bırakılan meşrubat ve dondurma dolapları ciddi anlamda kaldırımları işgal ediyordu. Bunların kaldırılması için gerekli talimatları verdik. Kaldırımlar yayalarımıza aittir. İşgalcileri uyardık. Uyarıyı dikkate almayanlara cezai işlem uygulamak zorunda kalacağız."

Muhabir: Ekrem SENVAR
Yayınlayan: Nurten Aslan

HABERE YORUM KAT