1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Ergani'de kaçakçılık operasyonu
Ergani'de kaçakçılık operasyonu

Ergani'de kaçakçılık operasyonu

Diyarbakır'ın Ergani ilçesinde Emniyet Müdürlüğü ekiplerince yapılan operasyonda Diyarbakır'dan minibüsle Ergani ve çevre ilçelere dağıtılmak üzere götürülen, piyasa değeri yaklaşık 4 bin YTL olan kaçak cep telefonu, korsan CD ve kaset ele geçirildi.

A+A-

Diyarbakır'ın Ergani ilçesinde Emniyet Müdürlüğü ekiplerince yapılan operasyonda Diyarbakır'dan minibüsle Ergani ve çevre ilçelere dağıtılmak üzere götürülen, piyasa değeri yaklaşık 4 bin YTL olan kaçak cep telefonu, korsan CD ve kaset ele geçirildi.Ergani'den çevre ilçelere kaçak cep telefonu, korsan CD ve kaset pazarlaması yapan şahısları takibe alan İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri önceki akşam Diyarbakır karayolu üzerinde durdurdukları şüpheli minibüste arama yaptı. Arama sonucunda aracın çeşitli yerlerine zulalanmış halde bulunan ve piyasa değeri yaklaşık 4 bin YTL olan 15 adet kaçak cep telefonu ile bin adet korsan CD ve bin 200 korsan kaset ele geçirildi.

Yapılan operasyonda gözaltına alınan N.D. ile F.A. adlı şüpheliler polisteki ifadelerinin ardından adliyeye sevk edilirken şahıslar savcılık talimatıyla tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldılar.