1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Ergani'de halk toplantısı
Ergani'de halk toplantısı

Ergani'de halk toplantısı

Diyarbakır'ın Ergani ilçesinde, Belediye Eş Başkanları ile DBP, HDP İlçe örgütleri esnaflarla halk toplantılarına devam ediyor.

A+A-
Ergani de, Ergani belediye eş başkanları ile DBP, HDP İlçe örgütleri Ziya Gökalp Caddesi üzerinde bulunan esnafı ziyaret ederek esnaflarla halk toplantısı gerçekleştirdi.
 
Yapılan esnaf ziyaretlerine Ergani Belediye Eş Başkanı Ramazan Kartalmış, Belediye Meclis Üyeleri, DBP, HDP İlçe Eş Başkanları ile ilçe örgütü yöneticileri katıldı.
 
Ziyaretlerde esnafın görüş ve önerileri alındı. Toplantıda konuşan DBP Ergani İlçe Eş Başkanı Şehmus Doku, “Orta Doğu önemli gelişmeler yaşandığını yapılan hesapları kendi lehimize çevirmemiz gerektiğini belirtti. Orta doğuda kalıcı bir barışın olması için bu yürütülen süreçte başta Kürt insanı olmak üzere destek sunulması gerekir” dedi.
 
Ardında söz alan HDP Ergani ilçe eş başkanı Halil Akçay “Bu seçime Halkların Demokratik Partisi (HDP) adı altında parti olarak seçime giriyoruz. Hassas bir süreçten geçiyoruz, devam eden müzakereler var. Bizim taleplerimiz özgünlüğünde Kürtler için ama Türkiye'nin geneli için istenilen taleplerdir” diye konuştu.
 
Daha sonra sözü alan Ergani Belediye Eş Başkanı Ramazan Kartalmış, göreve geldikleri günden buyana yaptıkları çalışmalar hakkında esnafı bilgilendirerek, önümüzdeki dönemde yapacakları projeler hakkında esnafa bilgi verdi.
Toplantı soru cevap şeklinde geç saatlere kadar sürdü.

HABERE YORUM KAT