1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Ergani'de engellilere iftar
Ergani'de engellilere iftar

Ergani'de engellilere iftar

DİYARBAKIR- Diyarbakır'ın Ergani İlçe Kaymakamlığı'nca ilçedeki engellilere yönelik verilen iftar programında ilahi sanatçısı ve semazenler sahne aldı.

A+A-
Ergani Kaymakamlığının Engellilere yönelik verdiği iftar programında sahne alan semazenler teravih namazından sonra anıt meydanda halka açık gösteri yaptı. Ergani Kültür ve Sanat Derneği'nin organize ettiği semazen gösterisi vatandaşlardan büyük ilgi gördü.
 
Organizasyona ilişkin açıklamalarda bulunan Ergani Kültür ve Sanat Derneği Başkanı Kayhan Kaya, "Dernek olarak Ergani'de faaliyete başladığımız ilk yıl içerisinde, sokakta resim sergisi, sokakta tiyatro gibi birçok ilki ilçemizde halkımızla buluşturduk. Derneğimizin kuruluş amacı ilçemizde kültürel ve sanatsal aktivitelerin yaygınlaştırılmasını sağlamaktır. Önümüzdeki eğitim ve öğretim yılının açılmasıyla birlikte yepyeni kültürel ve sanatsal projelerle halkımızı yine ilklerle tanıştıracağız" dedi.
 
Dernek Yöneticisi Özgür Akkaya ise "Ergani'de ilkleri hataya geçirmenin mutluluğunu ve gururunu yaşıyoruz. Bu projenin hayata geçirilmesinde katkıları bulunan dernek yöneticilerimize, halkımıza ve çalışmalarımızda destek sunan kişi ve kurumlara teşekkür ediyoruz" diye konuştu. 
 
(ET-YRT-Y)
Etiketler : , ,

HABERE YORUM KAT