1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Ergani'de Demirtaş'ın seçim bürosu açıldı
Ergani'de Demirtaş'ın seçim bürosu açıldı

Ergani'de Demirtaş'ın seçim bürosu açıldı

DİYARBAKIR- Diyarbakır'ın Ergani ilçesinde, Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) ilçe örgütü, Cumhurbaşkanlığı seçim çalışmaları kapsamında HDP adayı Selahattin Demirtaş için seçim bürosunu açtı.

A+A-
Milli Egemenlik Caddesi üzerindeki seçim bürosunun açılışına, HDP Genel Başkan Yardımcısı Meral Danış Beştaş, DBP ilçe yönetimi, Ergani Belediyesi Eş Başkanı Ramazan Kartalmış ile vatandaşlar katıldı.
 
HDP adayı Selahattin Demirtaş'ın seçim bürosunun açılışında bir konuşma yapan Beştaş, herkesin üzerine düşeni yapması gerektiğini söyledi.
 
Beştaş, "Biliyorsunuz çok büyük bir seçim kampanyası devam ediyor. Rojava ile birlikte temel gündem maddelerimizden biri Cumhurbaşkanlığı seçimleri ama burada bir yanılgıya düşmeyelim. Cumhurbaşkanlığı seçimi hiçbir gündemden bağımsız değil. Rojava'yla da bağlantılı, çözüm süreciyle de bağlantılı. Bu yüzden bizler Kürt halkı olarak; genciyle, kadınıyla, yaşlısıyla yediden yetmişe bizim adayımız Demirtaş etrafında kenetlenmek zorundayız. Gerçekten bu seçim tarihi bir seçimdir" dedi. 
 
Konuşmaların ardından Demirtaş'ın seçim bürosunun açılışı gerçekleştirildi.
 
(ET-YRT-AŞ-Y)

HABERE YORUM KAT