1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Ergani’de çalışmalar hızlandırıldı
Ergani’de çalışmalar hızlandırıldı

Ergani’de çalışmalar hızlandırıldı

Diyarbakır’ın Ergani ilçesinde Ergani Belediyesi çalışmaları ilçenin dört bir yanında tüm hızı ile sürdürüyor.

A+A-

 Ergani belediyesi tarafından ilçenin dört bir yanında başlattığı parke yol çalışmaları aralıksız devam ediyor. Ergani’de Mevsim şartlarının uygun olması nedeniyle yol ve asfaltlama çalışmalarına yoğunluk veren Ergani Belediyesi, Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, Site yollarında 63 bin m2 kilitli parke taşı ve kaldırım çalışması.

Şirin evler, İstasyon, İsmet Paşa ve diğer muhtelif mahallelerimizde eksik kalan sokaklarımızda kilitli parke taşı döşemesi için 165 bin m2 parke taşı döşemesi çalışmalarının ardından, Ergani Belediyesi, Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri ile Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi yol alt yapı koordinasyon daire başkanlığı ortaklaşa, Özelikle kış aylarında kötü hava koşullarından dolayı mağduriyet yaşayan vatandaşların mağduriyetinin giderilmesi için Yenişehir mahallesinde bulunan 30 metrelik yolda 55 bin m2 kilitli parke taşı döşemesi ile 24 bin m2 kaldırım ve orta refüj çalışmasının startı verildi. Ayrıca orta refüjde sulama ve ağaçlandırma çalışması yapılacaktır.

Çalışmaları yerinde inceleyen Ergani Belediye Eş Başkanı Ramazan Kartalmış, çalışmalarımızı bir an önce bitirmeyi hedeflendiklerini belirterek, “amacımız yurttaşlarımızı en kısa zamanda tozdan ve çamurdan kurtararak, ilçemize her türlü yatırımı yapmak ve  ilçemize modern bir görünüm kazandırmaktır” dedi.


Çalışmalarından dolayı yurttaşlar memnuniyetlerini dile getirdi.

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler