1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Ergani'de aday bereketi!
Ergani'de aday bereketi!

Ergani'de aday bereketi!

Ergani yerel seçim aday adaylığına en çok başvuru yapılan ilçelerden biri oldu. BDP'de 20'nin üzerinde başvuru yapılırken, Ak Parti'de ise 15 kişi aday adaylığı için başvuruda bulundu.

A+A-

2014 yerel seçimlerine aday başvuruları sürerken Ergani'de, AK Parti ve BDP cephelerinde adeta aday adayı bolluğu yaşanıyor.Ergani'nin mevcut Belediye Başkanı olan Fesih Yalçın aday adaylığı için tekrar başvuruda bulunurken, AK Parti İlçe Başkanı Mehmet Kaya da partisinden aday adaylığı başvurusu yaptı.

BDP'ye yapılan müracaatlarda en dikkat çeken isimlerden biri iki dönem önce Ergani Belediye Başkanlığı ve DİSKİ Daire Başkanlığı görevlerinde de bulunan Nadir Bingöl. “KCK” operasyonları adı altında tutuklanan Bingöl, daha sonra tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılmıştı.

Başvuruların son gününde Mevcut erkek adaylar dışında iki kadın adayın da başvuruda bulunduğu Ergani'de, BDP'ye başvuruda bulunan aday adaylarının isimleri şöyle:

Fesih Yalçın, Vedat Çetin, Sırrı Doğan, Mehmet Yılmaz, Ekrem Yeşil, Enver Malçok, Murat Yergin, Ender Yalçın, Aziz Gül, Nadir Bingöl, Erdal Tekdemir, Sündüz Ağcakaya, Ramazan Kartalmış, Servet Pala, Ramazan Aslan, Nuriye Çay, Mehmet Baran, Aysel Baran, Mahmut Bayhan.

Ergani'de eski Diyarbakır Milli Eğitim Müdürü olan ve bir dönem de milletvekili adayı da olan olan Abbas Hüseyinoğlu ve AK Parti Ergani ilçe yöneticisi olan Halim Tunç'un da belediye başkan aday adaylığı için başvuru yaptığı başvuran aday adaylarının isimleri ise şöyle:

Alper Akhan, Abbas Polat, Abbas Hüseyinoğlu, Aydın Yıldırım, Abdulkadir Yıldız, Abdulkadir Yıldırım, Adnan Öztürk,  Enes Akelma, Mehmet Kaya, Süleyman Beyaz, Mehmet Demirhan, Halis Kahraman, Ekrem Tosun, Vahit Güvensen.

Öte yandan yerel seçimlere katılacak olan Hür Dava Patisi (HÜDA-PAR)'da ise M.Emin Buran'ın ismi aday adaylığında öne çıkıyor.

HABERE YORUM KAT