1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Ergani'de 8 Mart etkinliği
Ergani'de 8 Mart etkinliği

Ergani'de 8 Mart etkinliği

DİYARBAKIR - Diyarbakır'ın Ergani ilçesinde, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü dolayısıyla etkinlik düzenlendi.

A+A-

Ergani Belediyesi, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü dolayısıyla yetki devri gerçekleştirdi. Ergani Belediye Başkanı Fesih Yalçın, yetki devrini belediye meclis üyesi Gülistan Polat'a verdi. Ergani Belediyesi'nde 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla yetki devri gerçekleşti. Belediye Başkan Yardımcıları ve belediye meclis üyelerinin de katıldığı törende yetki devri belediye meclis üyesi Gülistan Polat'a verildi. Burada kısa bir konuşma yapan Belediye Başkanı Fesih Yalçın, her koşulda zorlukların üstesinden gelen kadınların bu zor günleri de sorunsuz atlatacağını söyledi.

Yalçın, "8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü'nün, barışı getirmesini diliyorum. Umuyorum ki özlemini duyduğumuz yaşam kadınlarımızla gelecek. O yüzden tüm kadınlarımızın kadınlar gününü kutluyorum" dedi. Yetki devrinin ardından tebrikleri kabul eden Gülistan Polat da, "Belediye başkanımıza ve tüm çalışma arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Bu görevi tüm emekçi kadınlarımız adına alıyorum. Herkesin 8 Mart Kadınlar Günü'nü kutluyorum" diye konuştu.

Ergani Belediyesi, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla ilçedeki kadınlara yönelik belediye araçlarının üç gün boyunca ücretsiz hizmet vereceğini açıkladı. Belediye Başkanı Fesih Yalçın, belediye araçlarının yapacağı tüm ulaşım hizmetlerinin kadınlara ücretsiz verileceğini kaydetti. Yalçın, "Ergani Belediyesi, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü dolayısıyla 6 Mart'tan 8 Mart'a kadar kadınlara ücretsiz ulaşım hizmeti sağlayacak. Bu kapsamda Belediye'nin aldığı kararla kadınlar, Ergani Belediyesi otobüsleri ve belediye şehir içi minibüslerinden üç gün boyunca ücretsiz faydalanabilecek. Ayrıca ücretsiz ulaşım hizmeti, Ergani- Diyarbakır ve çevre ilçelere yapılacak olan yolculuklarda da geçerli olacak" şeklinde konuştu.

Öte yandan, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü etkinlikleri kapsamında BDP Ergani Kadın Meclisi ve SELİS Kadın Derneği tarafından Ergani ilçesinde program düzenlendi. Şadi Düğün Salonu'nda düzenlenen etkinliğe, BDP Diyarbakır Milletvekili Emine Ayna, BDP Diyarbakır İl Eş Başkanı Zübeyde Zümrüt ve çok sayıda davetli katıldı. Kadınların yoğun bir katılım gösterdiği etkinlikte davetlilere, tiyatro ve müzik dinletisi sunuldu.

HABERE YORUM KAT