1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Ergani'de 30 metrelik imar yolu tamamlandı
Ergani'de 30 metrelik imar yolu tamamlandı

Ergani'de 30 metrelik imar yolu tamamlandı

DİYARBAKIR - Kırsal ilçelerin mahalle yollarında yıl boyunca 1150 km yol çalışması yapan Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, Ergani’de bu yıl 90 kilometre yol çalışması yürüttü, 3 kilometre uzunluğundaki 30 metrelik yeni imar yolunu tamamlayarak hizmete açt

A+A-

2015 yılında 13 kırsal ilçe ile 4 merkez ilçenin kırsal mahallelerinde 750 kilometre yol asfaltlayan, 400 kilometre stabilize yol ve 16 menfez yapan, 44 bin metrekarelik alana parke taşı döşeyen Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, Ergani’de yaptığı imar yolunu tamamladı.

Yıl içinde Ergani ilçesi kırsal mahalle yollarında 57 kilometre yolu bir kat, 20 kilometre yolu iki kat asfaltlayan, 6 kilometre stabilize yol açan Büyükşehir Belediyesi Yol Yapım ve Altyapı Koordinasyon Daire Başkanlığı ekiplerinin bu çalışmaları 4 milyon 550 TL’ye mal oldu. Ekipler, ilçe merkezinde 3 kilometre uzunluğundaki 30 metrelik imar yolunu da tamamlayarak hizmete açtı. Söz konusu çalışmaya 1 milyon 550 lira kaynak harcandı.

“İMAR YOLU’NU TRAFİĞE AÇTIK”


Ergani ilçesinde yapılan yol çalışmaları hakkında bilgi veren Yol Yapım Bakım ve Altyapı Koordinasyon Daire Başkanı Turan Kapan, Ergani ilçesinin kırsal mahalle yollarında yaptıkları çalışmaları tamamladıklarını belirtti. 2015 yılı çalışma programında Ergani için koydukları hedefleri yüzde 100 hayata geçirdiklerini söyleyen Kapan, Ergani’de kırsal kesimde asfaltlama da dahil olmak üzere 90 km yol çalışması yaptıklarını kaydetti.


Ergani Belediyesi’yle birlikte ilçe merkezinde 3 km uzunluğunda 30 metrelik bir imar yolu yaptıklarını bildiren Kapan, çalışma kapsamında yola 15 bin metreküp alt temel malzemeyi zemini sağlamlaştırmak için kullandıklarını kaydetti.

Ergani Belediyesi’nin de aynı çalışma kapsamında kaldırım, orta refüj ve peyzaj çalışmaları yürüttüğünü dile getiren Kapan, “Büyükşehir olarak biz 3 km, 2 geliş 2 gidiş olmak üzere 30 metrelik yolu tamamladık. Burada bağlantı yollarının 65 bin metrekarelik alanında kilitli parke taşı kullanıldı. Şu an 30 metrelik imar yolu, Elazığ yolunu Dicle ilçemize bağlayan Ergani’nin yeni yerleşim yerindeki yol ağımızdır. Bu çalışma Büyükşehir Belediyemiz ile ilçe belediyesinin ortak çalışmasının sonucudur” dedi.


3 km uzunluğundaki imar yolunu trafiğe açtıklarını ifade eden Kapan, ilçedeki yol yapım çalışmalarını da tamamladıklarını sözlerine ekledi.


(MP-Y)

HABERE YORUM KAT