1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Ergani'de 10 bin fidan dikilecek
Ergani'de 10 bin fidan dikilecek

Ergani'de 10 bin fidan dikilecek

DİYARBAKIR - Diyarbakır'ın Ergani İlçe Belediye Başkanı Fesih Yalçın, ilkbahar ayında ilçede 10 bin ağaç dikeceklerini söyledi.

A+A-

Daha yeşil ve yaşanılabilir bir kent hayalini hayata geçirmenin en önemli adımının ilçeyi yeşillendirmek olduğunu kaydeden Belediye Başkanı Fesih Yalçın, bu yıl özellikle ilçe merkezinin estetiğine yönelik çalışmalara ağırlık verilerek Ergani'nin çehresini değiştireceklerini dile getirdi. Yapılacak ağaçlandırma çalışmalarına ilişkin bilgi veren Belediye Başkanı Fesih Yalçın, "Bu bahar ağaç dikim sezonunda, Park ve Bahçeler Müdürlüğü'ne ait fidanların yanında, İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü'nden de 10 bin adet ağaç fidanı takviye ederek yeşil ve daha yaşanılabilir bir Ergani için kolları sıvayacağız. Özellikle merkez ve köylerdeki okullarımız başta olmak üzere, ilçe merkezimizde mart ayının başlarında fidan dikimine başlayacağız” dedi.

Elazığ yolu üzerinde çalışmalarına devam edilen park orman projesinin bu yaz ayında tamamlanarak hizmete gireceğini ifade eden Başkan Yalçın, “Bu yaz Ergani halkı park alanlarından maksimum düzeyde istifade edecektir. Çünkü bu yılki çalışmalarımızda park alanlarının yapımına ağırlık vereceğiz. Bilindiği gibi geçen yıl ilçemizin muhtelif yerlerinde park alanları yapmıştık. Bu yıl da özellikle yapılaşan siteler mevkiinde 20 dönümlük bir alanda büyük park alanı inşa etmek için ihale aşamasına gelinmiştir. Şimdiden halkımıza hayırlı olsun” diye konuştu.

HABERE YORUM KAT