1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Ergani temizlik kampanyası sürüyor
Ergani temizlik kampanyası sürüyor

Ergani temizlik kampanyası sürüyor

Ergani Belediyesi'nin, ilçeye bağlı köylerde başlattığı temizlik kampanyası devam ediyor.

A+A-

BDP Ergani İlçe Örgütü ile Ergani Belediyesi meclis üyeleri öncülüğünde “Sağlıklı bir yaşama yolculuk” adıyla başlatılan temizlik kampanyası çerçevesinde Selman köyü ziyaret edildi.

Belediye, geçtiğimiz günlerde ilçe merkezinde başlattığı temizlik kampanyasını köylere taşıyarak bir ilke imza atmıştı. “Sağlıklı bir yaşama yolculuk” sloganıyla başlatılan kampanya, yurttaşların memnuniyetini kazandı. Kampanyanın bu hafta yapıldığı yer ise Ergani Selman Köyü oldu.

Eşit hizmet anlayışı

Burada konuşan Ergani Belediye Başkanı Fesih Yalçın, toplumda hijyenik bir ortam oluşturmak amacıyla bu hizmeti başlattıklarını kaydederek, “Biz çalışmalarımızı sadece ilçe merkezinde gerçekleştirmiyoruz. Çalışmalarımızı köylerimize taşıyarak eşit bir hizmeti götürmeye çalışıyoruz. Köylerde başlattığımız bu kampanya ile amacımız köylerimizin daha temiz ve doğal bir görünüme kavuşturmaktır. Bunu ilçe örgütümüzle birlikte götürerek en iyi hizmeti sunmaya çalışıyoruz. Kampanya çok iyi bir noktaya ulaştı. O yüzden çok mutluyuz ve yurttaşlarımızın memnuniyeti de bizi daha da memnun ediyor. Amacımız, geleceğimiz olan çocuklarımızın, gençlerimizin sağlığı, halkımızın memnuniyetidir” dedi.

Heyet, daha sonra 1987 yılında liseyi bitirdikten sonra ailevi durumu nedeniyle hazırlanamadığı üniversiteyi 26 yıl sonra kazanan 47 yaşındaki Medine Kaplan'ı ziyaret ederek gerekli yardımın yapılacağını söyledi.

HABERE YORUM KAT