1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Ergani otobüs terminali projesi
Ergani otobüs terminali projesi

Ergani otobüs terminali projesi

DİYARBAKIR- Ergani ilçesinde yapılması planlanan otobüs terminalinin projesi için İller Bankasına yapılan kredi başvurusu kabul edildiği bildirildi.

A+A-
Konuyla ilgili açıklamada bulunan Belediye Başkanı Fesih Yalçın, Ergani'de 73 bin metre kare alan üzerinde yapılacak olan şehirlerarası otobüs terminalinin projesi için İller Bankasına yapılan kredi başvurusunun kabul edildiğini belirtti.
 
Yalçın, projenin Diyarbakır-Elazığ D-885. karayolu üzerinde inşa edileceğini belirterek şu ifadelerde bulundu:
 
"Büyük bir alan üzerinde yapılacak olan proje, otogarın yanı sıra insanların rahatı için bir çok sosyal imkanı da bünyesinde barındıracak. Otogar içerisinde ve otogar dışında çok amaçlı yeşil alanlı parklar, dev bir mescit, 60 adet peron, lokantalar, kafeteryalar, kıraathaneler, soyunma odaları ve duş kabinleri, tuvaletler, otogarın arka kısmında yer alan araçların bakımı, tamiri ve temizliği için araç bakım atölyeleri, tam donanımlı ve son teknolojisi ile kameralı sistem, halk kütüphanesi, kahvaltı salonları ve birçok sosyal amaçlı yerler yer alacak. Bu projenin en önemli özelliği ise güneş enerjisi ile kendi elektriğini üretecek. Böylece Belediye, bu projeyle de Ekolojik Belediyecilik anlayışını da sürdürebilecek."

HABERE YORUM KAT