1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Ergani mesire alanına kavuştu
Ergani mesire alanına kavuştu

Ergani mesire alanına kavuştu

Büyükşehir yasası kapsamında Ergani Belediyesi’ne devredilen İlçe merkezindeki DSİ’ye ait 77 bin metrekarelik ambarı piknik, mesire ve dinlenme yeri olarak düzenlendi.

A+A-

Ergani Belediyesi tarafından 1 yıl içinde tamamlanan Piknik ve mesire alanı hizmete girdi. Bu arada Ergani belediyesinin mezarlıklarda da düzenlemeler yapacağı bildirildi.

Ergani Belediyesi, DSİ 10. Bölge Müdürlüğüne ait 77 bin metrekarelik alanını ilçeye mesire ve piknik alanı olarak kazandırdı. Erganili vatandaşların piknik ve mesire alanı ihtiyacını karşılamak amacıyla Büyükşehir Belediyesi yasası kapsamında Belediyeye devredilen eski ambar alanı, 1 yıllık hummalı bir çalışma neticesine Piknik, mesire ve dinlenme yeri olarak düzenlendi. 77 bin metrekarelik alanından 50 bin metrekaresi piknik alanı olarak düzenlenen alanda, kantin, oyun alanı, yürüyüş parkuru, spor aletleri bulunuyor.
 
 
Çimlendirilme ve ağaçlama çalışmalarının da yapıldığı alanda, Erganililerin sorunsuz bir şekilde pikniklerini yapabilmeleri adına her şey mevcut. Ergani Belediye Başkanı Ramazan Kartalmış, Büyük bir eksiklik olarak gördükleri piknik ve mesire alanını Ergani’ye kavuşturdukları için mutlu olduklarını belirterek, “Ergani’mize hak ettiği bir alan kazandırdık. Vatandaşlarımız hafta sonları çocuklarıyla birlikte huzurlu ve sıkıntısız bir piknik geçirecekleri bir yerleri var artık. Bu alanda vatandaşlarımız için hiçbir masraftan kaçınmadık. Piknik alanımızda hiçbir eksik bulunmuyor. Yalnız vatandaşlarımızdan tek ricamız, bu alanı temiz tutmalarıdır” dedi.
 
Mezarlıklar Aydınlatılacak
 
Kartalmış, mezarlıklarla ilgili gelen şikayetler ve öneriler üzerine bu alanda da bir dizi çalışma yapacaklarına değinerek, “Belediye olarak İlçe merkezindeki bütün mezarlıkları aydınlatmayı hedefliyoruz. Ve ayrıca her zaman yaban otlarının temizlenmesini yaptıracağız. Ayrıca Suyu olmayan mezarlıklar da bu sorunu gidereceğiz. Mezarlıklar bizim asli görevlerimizden biridir. Buralara da hizmet götüreceğiz” diye konuştu.

 

(Şehmus Kızılaslan)

HABERE YORUM KAT