1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Ergani kültür merkezi kurs kayıtları başladı
Ergani kültür merkezi kurs kayıtları başladı

Ergani kültür merkezi kurs kayıtları başladı

Diyarbakır'ın Ergani İlçe Belediyesi bünyesinde faaliyet yürüten Hilar Kültür Merkezi'nde, 2013-2014 yılı kurs kayıtları başladı.

A+A-

Ergani Belediyesi bünyesinde faaliyet yürüten Hilar Kültür Merkezi, her yıl ücretsiz verdiği kurslarıyla yeni alanlar açarak hizmet vermeye devam ediyor. Her yaştan başvurunun kabul edildiği Hilar Kültür Merkezi kurslarına, bu yıl da yoğun ilgi gösterildi. Yoğun ilgi dolayısıyla, bağlama, gitar, tiyatro, resim kurslarına erken başlanırken, erbane ve halk dansları kurs kayıtları devam ediyor. Ekim ayında tüm kursların startını vereceklerini söyleyen Hilar Kültür Merkezi sorumlusu Remziye Söker, kültür merkezinin çalışmaları hakkında bilgi verdi.

Kültür merkezinde, Ergani'de yaşayan vatandaşların kendi dillerine ve kültürüne göre eğitim verdiklerini kaydeden Söker, "Kültür merkezi, burada önemli bir yere sahiptir. Gençler burada istedikleri olanaklara sahiptir. Kendilerini daha iyi ifade edebiliyorlar. Kendini kendi dilinde ifade etme anlamında burası bir fırsattır. Kapımız herkese açıktır. Kurslarımızla birçok yöre insanını ve kültürünü temsil ediyoruz" dedi.

Erbane kursuna kadınların yoğun ilgisinin olduğunu ifade eden Söker, özellikle erbane kursu için 6-12 yaş grubundan oluşan çocuk korosu oluşturmayı planladıklarını sözlerine ekledi.

HABERE YORUM KAT