1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Ergani Gençlerbirliğispor U13 Takımı Şampiyon
Ergani Gençlerbirliğispor U13 Takımı Şampiyon

Ergani Gençlerbirliğispor U13 Takımı Şampiyon

Ergani Gençlerbirliği U13 Genç Takımı, Diyarbakır şampiyonu oldu.

A+A-

Diyarbakır gençler U16 Ligi’nde Sezona iyi bir başlangıç yaparak U16 Gençler Futbol Liginde şampiyon olan Ergani Gençlerbirliği Spor, U13 Gençler Futbol Ligi’nde de şampiyon oldu.

Tek devreli lig usulü şeklinde oynanan ve 10 takımın yer aldığı müsabakalarda 9 galibiyet, 1 beraberlik alarak, 87 gol atan ve kalesinde sadece 3 gol gören Ergani Gençlerbirliği, Diyarbakır’ı Türkiye şampiyonasında temsil etme hakkını elde etti.

Maçın başından sonuna kadar Alipınarspor U–13 takımı karşısında üstün oynayan Ergani Gençlerbirliği karşılaşmadan 2-0 galip ayrılarak grubunda şampiyonluğunu ilan etti.

Ergani Gençlerbirliği Spor Genel Koordinatörü Mehmet Kanat, U–13 takımının sezonu başarılı bir şekilde tamamlayarak şampiyon olmasının kendilerini mutlu ettiğini ifade ederek,”Ergani Gençlerbirliği kulübü birçok branşta büyük başarılara imza atmıştır ve atmaya devam edecektir” dedi.

Ergani Gençlerbirliği Spor Futbol Şube Sorumlusu Zülküf Aydın, U16’ten sonra U13’de de şampiyon olduklarını belirtti. Aydın, mütevazı yönetim anlayışı, teknik kadro ve sporcularla birlikte bir bütün olarak hedefe ulaştıklarını söyledi.

Geçen sezon hem Diyarbakır’da hem de Türkiye finallerinde önemli başarılara imza attıklarını belirten Aydın, “Başarımızın tesadüf olmadığını ortaya koyabilmemiz için geçen yılki başarı çıtasının üzerine çıkmayı hedefliyoruz. Bu anlamda daha disiplinli ve düzenli çalışmalarla arzuladığımız hedefi yakalamak istiyoruz” dedi. Aydın, açıklamasında,

“Ekonomik sıkıntılarından dolayı özverili bir şekilde takımı başarıdan başarıya koşturan Ergani Gençlerbirliği Spor Genel Koordinatörü Mehmet Kanat.Ömer Korkmaz ve Nevzat Aslan ile sabırlı ve gönüllü bir şekilde oynayan tüm futbolcularımıza teşekkür ediyorum. Bu olumsuzluklara rağmen sağlanan başarının görünmezden gelinmemesi gerekir. Ergani’yi en iyi şekilde biz tanıtıyoruz. Bu tanıtımın belgesi de aldığımız şampiyonluklar ve başarılardır” dedi.

HABERE YORUM KAT