1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Erdoğan'ın Diyarbakır'dan verdiği mesajlar
Erdoğan'ın Diyarbakır'dan verdiği mesajlar

Erdoğan'ın Diyarbakır'dan verdiği mesajlar

AK Parti Diyarbakır Mitingi 2014 - Başbakan: Bu adiliktir, bu alçaklıktır, bu namuzsuzluktur

A+A-

Başbakan Tayyip Erdoğan, Suriye ile ilgili kritik toplantının sırlarının ifşa edilmesine ilişkin 'Ortam dinlemesi yapılmıştır. Bu ahlaksızlıktır, bu adiliktir, bu alçaklıktır, bu namuzsuzluktur' dedi.

Başbakan Tayyip Erdoğan, Suriye ile ilgili kritik toplantının sırlarının ifşa edilmesine ilişkin "Ortam dinlemesi yapılmıştır. Bu ahlaksızlıktır, bu adiliktir, bu alçaklıktır, bu namuzsuzluktur" dedi.

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Diyarbakır'da İstasyon Meydanı'ndaki mitinglerde halka hitap etti.

Başbakan Erdoğan, mitingde yaptığı konuşmada, güvenlik toplantısının illegal dinlenmesiyle ilgili şunları kaydetti:

"Bugün Youtube'a yine bir şey düşürdüler. Ulusal güvenliğimiz ile ilgili Suriye'de Süleyman Şah Türbesi'yle ilgili bir görüşnme yapılıyor. Bu görüşme Youtube'a düştü. Bu adiliktir, alçaklıktır, namussuzluktur. Diyorum ya bunların inine gireceğiz inine. Daha ne olacak? Şu hale bak! Bu kadar önemli bir görüşmeyi ortam dinlemesi yaparak sen kime servis yapıyorsun.

Başbakan Erdoğan, şöyle devam etti:

'Kardeşlerim BDP'nin derdi başka. Bunların adındaki 'barış'a bakmayın, bunların barışla alakası yok. 'Demokrasi'ye bakmayın, bunların demokrasiyle alakası yok. İşleri güçleri, 14, 15, 16 yaşındaki çocuklar dağlara kaçırılıyor. Nasıl bir barış bu, nasıl bir demokrasi bu? Bizim dağlarla ne işimiz var, bizim terörle ne işimiz var? Bu vatan 780 bin metrekareyle bize yeter.

Diyarbakır BDP zihniyetiyle değişmez. 'Barış, barış' demekle barış gelmiyor. 'Bal, bal' demekle ağız tatlanmaz. Barışın gereği nedir? Silahların bırakılmasıdır. Bıraktılar mı? Bırakamadılar. Hala varsa yoksa dağ. Ne işin var senin dağda? Arkalarında dağ olmasa zaten yoklar.

Bunlar iki de bir çıkıyorlar 'Kürtlerin temsilcisiyiz', hadi oradan ya, hadi oradan! Lafla Kürt'ün temsilcisi olunmaz. Kürt de benim kardeşim, Türk de benim kardeşim, Zaza da Arap da. Biz bu millete efendi olmaya değil hizmetkar olmaya geldik farkımız bu.'

HABERE YORUM KAT