1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Erdoğan,Diyarbakır'dan gelen annelerle görüştü
Erdoğan,Diyarbakır'dan gelen annelerle görüştü

Erdoğan,Diyarbakır'dan gelen annelerle görüştü

Başbakan Erdoğan, çocukları PKK tarafından kaçırılan anneleri dinledi.

A+A-
Avrupa Ülkelerinin Büyükelçileri ile de biraraya gelen Başbakan, "Türkiye'de faaliyet gösteren pkk'ya karşı mücadelede, AB ülkelerinden destek" istedi. Erdoğan "Türkiye, Suriye'deki pkk'ya destek veriyor" iddialarına tepki gösterdi.
 
Başbakan Erdoğan, çocuklarının pkk tarafından kaçırılması nedeniyle Diyarbakır'da eylem yapan anneler ile biraraya geldi. Adalet ve Kalkınma Partisi Genel Merkezinde gerçekleşen toplantının ayrıntılarını Erdoğan, Avrupa Birliği Ülkelerinin Büyükelçileri ile biraraya geldiği yemekte yaptığı konuşmada anlattı.
 
"ANNELER OTURMA EYLEMİ DÜZENLİYOR EYLEM 40 DEVAM EDİYOR. BU ANNELERİN BABALARIN GÖZÜ YAŞLI. 13 DEN TUTUN 25 KADAR ÇOCUKLAR VAR BUNLARIN HEPSİ OKULLARINDNA KAÇIRILDI. 23 NİSAN ETKİNLİĞNDE KAÇIRILDI. ANNLERİN HÜZÜNLÜ TABLOSU GÖRÜNMEYE DEĞERDİ. "
 
Diyarbakırlı aileler Başbakan Erdoğan ile yaptığı görüşmenin ardından Meclis'te CHP grubunu ziyaret etti. Ailelerin son durağı da Köşk oldu. Aileler Cumhurbaşkanı Abdullah Gül tarafından kabul edildi.
 
Başbakan Erdoğan, Türkiye'de faaliyet gösteren pkk'nın üyeleri ve bazı liderlerinin, AB Ülkelerinde olduğunu söyledi, Büyükelçilerden bu konuda destek istedi.
 
" PKK ÜYELERİN AB ÜLKERİNDE KALIYOR. DHKPC ANAMUHALEFET PARTİSİ TARAFINDAN DESTEKLENEREK SOKAK EYLEMİ YAPIYORLAR. PKK'YA YÖNELİK OPERASYONLARI MEMNUNİYETLE KARŞILIYORUM. AB ÜLKELERİNDEN DAHA SAMİMİ TAVIR BEKLİYORUM BUNLARA KARŞI."
 
Ortadoğu'daki gelişmelere de değinen Erdoğan, "Türkiye pkk'ya destek oluyor" söylemine tepkiliydi. 
 
"TÜRKİYE PKK'YA PRİM VERMEZ EL KAİDE İLE VERDİĞİMİZ MÜCADELE BİLİNİR. ÜLKEMİZ YABANCI ŞAHISARIN TRANSİT GEÇİŞLERİ İÇİN KULLANILMAK İSTENİYOR. GEÇİŞLERİ ENGELLEMK İÇİN ÖNLEM ALIYORUZ. 5.300 KiŞiYE ÜLKEYE GİRİŞ YASAĞI KONULUDU. PKK İLE ALAKALI OLAN KİŞİLER TUTUKLANIP SINIR DIŞI EDİLİYOR.824 KiŞi SINIR DIŞI EDİLDİ. TÜM ÜLKELER RADİKAL GRUPLARA KATILMAK İÇİN ÇIKIŞ YAPMALARI ENGELLENMELİ. "
 

HABERE YORUM KAT