1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Erdoğan'dan Demirtaş'a jet yanıt
Erdoğan'dan Demirtaş'a jet yanıt

Erdoğan'dan Demirtaş'a jet yanıt

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Diyarbakır'da HDP mitingine yapılan bombalı saldırı nedeniyle Selahattin Demirtaş'ı aradığını ancak ulaşamadığını söylemişti.

A+A-

Demirtaş da ''Beni aramasınlar Türkiye halkından özür dilesinler" yanıtını vermişti. Ağrı mitinginde HDP liderinin sözünü eleştiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, ''Ben niye özür dileyeceğim. Özür dileyecek biri varsa sensin sen'' dedi.

video haber

Bakan Yıldız'dan patlama açıklaması
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ağrı'da halka hitap etti. Erdoğan, HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ı arayıp ulaşamadığını söylemesinin ardından Demirtaş'ın 'Bana ulaşacağına Diyarbakır halkından özür dilesin' açıklamasını eleştirdi. Erdoğan, Demirtaş'ın 6-7 Ekim'de yaşanan ve onlarca vatandaşın hayatını kaybettiği olaylardan sorumlu olduğunu dile getirerek; "Eğer özür dileyecek biri varsa sensin sen. Zira 6-7-8 Ekim tarihlerinde benim Kürt kardeşlerimi sokağa döken sendir" ifadelerini kullandı.

Erdoğan'dan Demirtaş'a: Telefonuma neden çıkmıyorsun?
Erdoğan'dan Demirtaş'a: Telefonuma neden çıkmıyorsun?"


"Siz daha siyasette çıraksınız, tehditle yürüyorsunuz"

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dün Diyarbakır'da HDP mitinginde yaşanan patlamaya ilişkin şu açıklamaları yaptı; "Dün Diyarbakır'da asla tasvip edemeyeceğimiz bir olay gerçekleşti. 2 tane vatandaşımız öldü, Allah'tan rahmet diliyorum. Dün bu konuyla ilgili açıklamalarımı yaptım. Fakat eş başkan beyefendiye ulaşmak mümkün değildi. Daha sonra açıklama yapıyor; "bana ulaşacağına Diyarbakır halkından özür dilesin." Ben niye özür dileyeceği? Eğer özür dileyecek biri varsa sensin sen. Zira 6-7-8 Ekim tarihlerinde benim Kürt kardeşlerimi sokağa döken sendin. 50 kişinin ölümüne neden olan sendin. Ölen Kürt kardeşlerimdi. Öldüren de Kürtlerdi. Bu tür bir vahşete vesile olan sendin. Bizim kitabımızda hiçbir zaman kan yoktur. Ama siz daha siyasette çıraksınız, tehditle yürüyorsunuz. Ben milletimle içiçeyim. Şimdi de bütün güvenlik güçlerimiz bunun araştırmasını, incelemesini yapıyorlar. CNNTÜRK

HABERE YORUM KAT