1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Erdoğan'a 400 Diyarbakır karpuzu
Erdoğan'a 400 Diyarbakır karpuzu

Erdoğan'a 400 Diyarbakır karpuzu

Taşıdıkları "Yeni Yaşam" mesajı ile her geçen gün artan bir ilginin odağı haline gelen HDP'nin Diyarbakır Milletvekili Adayı İdris Baluken, kentte katıldığı seçim bürosu açılışında Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın daha önce dillendirdiği 400 vekil söylemine "Diya

A+A-
Eğer illa 400'e takıldıysan da sana 8 Haziran'da 400 Diyarbakır karpuzu göndereceğiz. O 400 karpuzdan birini de Başkanlık hırsıyla sersemlemiş olan kafanda çatlatacağız ki kendine gelebilesin" sözleriyle karşılık verdi.
 
 
HDP Diyarbakır milletvekili adayları Sibel Yiğitalp ile Edip Berk, seçim çalışmaları kapsamında Dicle (Piran) ilçesine bağlı Döver (Dibni), Meydan, Bahçelievler ve Kaygusuz mahallelerinde halkla biraraya geldi.
 
 
HDP ve DBP'li yöneticiler ile Dicle Belediyesi yönetiminin de kendilerine eşlik ettiği ziyaretlerde adaylar, gittikleri her yerde halkın yoğun ilgisi ile karşılaştı. Kürt siyasal hareketinin ağır bedellerle ulaştığı bu dönemde, seçim sürecine büyük bir inançla girdiklerini belirten Milletvekili Adayı Sibel Yiğitalp, "Çekilen bunca acılardan sonra barış isteyen halkımız sandığa büyük bir moral ve umutla gitmeli ve çözüm masasında Kürt Halk Önderi Sayın Abdullah Öcalan'ın elini güçlendirmelidir" diye konuştu.
 
 
Diyarbakır kente merkezinde ise HDP Milletvekili Adayı İdris Baluken'ın katılımı ile Bağlar ilçesine bağlı Yunus Emre Mahallesi'nde seçim irtibat bürosu açıldı. Açılışa HDP ve DBP'li yöneticiler, Bağlar Belediyesi Eşbaşkanları, Diyarbakır Barış Anneleri Meclisi üyeleri de katıldı.
 
 
Açılış öncesi konuşan İdris Baluken, Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan'a yüklendi. Erdoğan'ın genel seçimlerde AKP'nin çıkaracağı söylediği milletvekili sayısını önce 400, sonrasında ise 335 olarak açıklamasına atıfta bulunan Baluken, Erdoğan'a şu sözlerle karşılık verdi:
 
 
"Diyarbakır halkı sana diyor ki; 400 vekil falan sana yok. Eğer ille 400'e takıldıysan sana 8 Haziran'da 400 Diyarbakır karpuzu göndereceğiz. O 400 karpuzdan birini de 8 Haziran'da, Başkanlık hırsıyla sersemlemiş olan kafanda çatlatacağız ki kendine gelebilesin."
 
 
'Kürt sorunu yoktur', 'Kobanê düştü, düşecek', 'Kobanê değil, Al-En Arap' diyen Erdoğan'ın bunu hak ettiğini söyleyen Baluken, barajın aşılması konusunda şüphelerinin olmadığını, Türkiye'de ana muhalefet olmaya hazırlandıklarını kaydetti. Baluken'in konuşmasının ardından zılgıtlar eşliğinde kurdele kesilerek büro açılışı gerçekleştirildi.
 
 
(DİHA)
 

HABERE YORUM KAT