1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Erdoğan konuştu; Arınç, Tatlıses, Emine Erdoğan ağladı
Erdoğan konuştu; Arınç, Tatlıses, Emine Erdoğan ağladı

Erdoğan konuştu; Arınç, Tatlıses, Emine Erdoğan ağladı

Diyarbakır'da konuşan Başbakan Erdoğan'ı dinleyen İbrahim Tatlıses, Bülent Arınç ve Emine Erdoğan gözyaşlarını tutamadı.

A+A-

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Diyarbakır'da tarihi bir konuşması başladı. Şivan Perver'e ve Barzani'ye "hoşgeldin" diyen Erdoğan, "Keşke Ahmet Kaya da aramızda olsaydı" dedi. Erdoğan, "Diyarbakırlı büyük şair Sezai Karakoç diyor ki “Diyarbakır sadece Türklerin değildir. Diyarbakır sadece Kürtlerin değildir. Diyarbakır sadece Arapların değildir. Tıpkı Erbil gibi, Diyarbakır hepimizindir” diyerek Diyarbakırlılara seslendi.

37 YILDIR SÜREN ÖZLEME SON VERİYORUZ
Barış mesajları veren Erdoğan "Tam 37 yıl süren bu anlamsız, bu acı, bu kederli hüzünlü özleme bugün artık son veriyoruz. Türkiye'nin sesini, bu topraklarının sesini, bugün artık vatanıyla aşkıyla buluşturuyoruz. Nihayet hoş geldin Şivan Perver diyorum. Evine vatanına anne baba ocağına hoş geldin diyorum. Diyorum ki, ah bugün biri daha aramızda olsaydı. Bu toprakların bir başka nefesi daha aramızda olsaydı." dedi.

ERDOĞAN KONUŞTU, PROTOKOL AĞLADI
Erdoğan'ın konuşması sırasında, protokoldeki birçok ismin ağladığı görüldü. İbrahim Tatlıses, Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç ve Emine Erdoğan gözyaşlarını tutamadı.

HABERE YORUM KAT