1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Erdoğan Hüda-Par Başkanı ile görüşecek
Erdoğan Hüda-Par Başkanı ile görüşecek

Erdoğan Hüda-Par Başkanı ile görüşecek

DİYARBAKIR - Hür Dava Partisi (HÜDA PAR) Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın kendilerini kabulü ile ilgili olarak, "Sayın Başbakandan seçim çalışmalarının nasıl gittiği yönünde bir soru geldi. Seçim çalışmalarımızın bölgede devam ettiğini, iddialı bir şekilde seçime hazırlandığımızı belirttik" dedi.

A+A-
Yapıcıoğlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Başbakan Erdoğan ile görüşmelerinin gayet faydalı geçtiğini, çözüm sürecini konuştuklarını, bu süreçle ilgili partilerinin görüş, talep ve önerilerini birinci elden Başbakan Erdoğan'a ilettiklerini söyledi.
 
Yeni kurulan bir parti olduklarını ve ilk defa AK Parti Genel Merkezi'ni gördüklerini belirten Yapıcıoğlu, çok yoğun bir program içerisinde Başbakan Erdoğan'ın kendilerine zaman ayırdığını bildirdi.
 
Yapıcıoğlu, şöyle devam etti:
 
"Sayın Başbakandan seçim çalışmalarının nasıl gittiği yönünde bir soru geldi. Seçim çalışmalarımızın bölgede devam ettiğini, iddialı bir şekilde seçime hazırlandığımız belirttik. Fakat tabi bu konuda bazı sıkıntıların olduğunu, parti binalarımıza, bize yakın sivil toplum kuruluşlarına ve bazı üyelerimizin evlerine saldırıların gerçekleştirildiğini dile getirdik. Bunu da Başbakana aktardık. Kendi teşkilatlarının da hatta sadece bölgede değil, İstanbul'un göbeğinde saldırılara maruz kaldığını ifade ettiler. Ancak arada bir fark var, AK Parti teşkilatlarına yapılan bu eylemlerin en azından bir kısmı aydınlatılıyor, failleri bulunuyor. Fakat işin acı tarafı bizim teşkilatlarımıza yönelik yapılan saldırılardan bugüne kadar aydınlatılan, failleri yakalanan olmadı. Bu konuyu Başbakan Erdoğan'a aktardık."
 
Yapıcıoğlu, seçimin güvenli bir ortamda huzur içerisinde geçmesinin bütün partilerin talebi olduğunu vurgulayarak, "Bizim endişemiz seçim yaklaştıkça bu tür olayların artmasıdır. Ümidimiz, bu saldırıları gerçekleştirenlerin, saldırıların kendilerine fayda sağlayamayacağını görmeleridir" şeklinde konuştu.

HABERE YORUM KAT