1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Erdoğan: Genelkurmay Başkanı’nı Gülen’le görüştürmek istemişler
Erdoğan: Genelkurmay Başkanı’nı Gülen’le görüştürmek istemişler

Erdoğan: Genelkurmay Başkanı’nı Gülen’le görüştürmek istemişler

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Fransız Medyası'na yaptığı açıklamada, “Bunu ilk kez burada açıklıyorum.

A+A-

Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar'ı rehin alanlardan biri ‘Sizi önderimiz Fettullah Gülen ile görüştürelim’ dedi” ifadesini kullandı.

İLK KEZ AÇIKLIYORUM

France 24 kanalına konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 15 Temmuz gecesi FETÖ terör örgütü tarafından düzenlenen darbe girişimine dair önemli açıklamalarda bulundu.

Erdoğan “Bu terörist yapıyı kurumlarımızdan temizleyeceğiz. Bize eleştirilenlerin ne söylediğine bakmıyorum. Örneğin Fransa'da 3 ay artı 3 ay artı 6 ay olağanüstü hal ilan edildi. Belçika, Amerika ve Almanya'da da… 6 kişi öldürüldü orada. Bizde 246 kişi öldü. Bunların hiçbiri bizim yaşadıklarımızı yaşamadı. Burada devleti yok etmek istediler. Bunlar yasalarla yargılanacak. Şu anda itirafçılar var. Talimatı nerden aldıklarını söylemektedirler. Genelkurmay Başkanını gözaltına alınanlardan biri “Sizi kanaat önderimiz Gülen ile görüştürelim” dedi Akar'a.

Bunu ilk kez sizin kanalınızda açıklıyorum. Fransa'daki bir terör eylemi. Biz de terör eylemleriyle karşılaşıyoruz ama bu farklı. AB liderleri cevap vermeli; siz darbenin arkasında mısınız meşru hükümetin mi? Eleştirirken tespiti iyi yapmak lazım. Hangi kaynaklarla bu eleştirileri yapıyorlar. Ya ön yargılısınız ya da bu işleri yönetemiyorsunuz. Burada muhatapları var, bilgi istesinler” dedi.

HABERE YORUM KAT