1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Erdoğan, Diyarbakırı es geçmedi
Erdoğan, Diyarbakırı es geçmedi

Erdoğan, Diyarbakırı es geçmedi

Başbakan Erdoğan, "Ağrı'da devlet pkm estirilmiş" diyen Ağrı Belediye Başkanı Sırrı Sakık'a çok sert çıktı.

A+A-

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan partisinin grup toplantısında, sert çıkışlarda bulundu. Erdoğan'ın hedefinde 1 Haziran seçimiyle Ağrı'ya belediye başkanı olan BDP'li Sırrı Sakık ve Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi vardı.

"ÖNCE AYNAYA BAK! TERÖRÜN DESTEĞİYLE BELEDİYE BAŞKANI SEÇİLDİN"

Sakık'tan isim vermeden "Ağrı'da belediye başkanlığını kazanan şahıs" diye bahseden Erdoğan, "O şahıs şu ifadeyi kullanabiliyor; 'Devlet pkk'sı' diyor. Ağrı'da devlet pkk estirilmiş. Şu ifadeye bak. O anda da hala milletvekili ve bir milletvekli olarak bu ülkede devlet terörüründen bahseden bir insan önce aynaya bakmalı. Sen bir defa pkk'nın desteğiyle şu an da belediye başkanı seçilen birisin. Ağrı'da AK Parti iktidarında kan mı vardı, sizin olduğunuz yerde kan var" şeklinde konuştu.

"DİYARBAKIR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ AĞLAYAN ANNELERDEN RAHATSIZ OLDU"

PKK tarafından kaçırılan çocukları için Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi önünde eylem yapan anneleri de unutmayan Başbakan Erdoğan şunları söyledi:

"Diyarbakır'da ağlayan annelerin büyükşehir belediyesindeki oturma eylemine tahammül edemediniz. Onların çocuklarını kandırarak dağa kaçıranlar, size destek veren bölücü pkk. Bunu ne ile izah edeceksiniz. Sıkılan TOMA'lardan rahatsız oluyordunuz. Sizler belediye araçlarıyla, köpükle, oraları yıkama bahanesiyle anneleri ordan kovdunuz. Niye? Çünkü rahatsız oldular ve tehdite başladılar.

'Barış barış' diyorlar, 'Biz olmazsak kan olur burada' diyorlar. Yavruları analarından alıp 'Sizi pikniğe götürüyoruz' diyerek dağa çıkarıyorsunuz. Bu nasıl barış. Bazıları taciz, bazıları öldürülüyor. Bu nasıl barış? Ülkenin değişik yerlerinde on binlerce insanın katili sizsiniz, bölücü pkk'dır."

HABERE YORUM KAT