1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Erdoğan barış için devrede
Erdoğan barış için devrede

Erdoğan barış için devrede

Başbakan Erdoğan, Kafkasya'da yaşanan gerginliğe ilişkin Saakaşvili ile Putin'i arayacağını ve beklentilerinin ateşkes olduğunu söyledi.

A+A-

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Kafkasya'da yaşanan gerginliğe ilişkin, ''Gerek Saakaşvili gerekse Putin'i aramak suretiyle onları itidale davet etme, silahlardan vazgeçip süratle diplomasi yollarını aramak için kendilerine tavsiyede bulunma düşüncemiz şu anda öne çıkmış durumda'' dedi.

Başbakan Erdoğan, Muş'tan İstanbul'a gelişinde Atatürk Havalimanı'nda basın mensuplarının sorularını cevaplandırdı.

Bir gazetecinin, ''Gürcistan'daki çatışmalarla ilgili Türkiye'nin tavrının ne olacağına'' ilişkin sorusu üzerine Erdoğan, şunları söyledi:

''Şu anda son gelişmelere göre, Güney Osetya'daki sıkıntı büyüyor. Dışişleri Bakanlığı'ndaki arkadaşlarımızla ön değerlendirmeyi yapmış bulunuyoruz. Gerek Saakaşvili gerekse Putin'i aramak suretiyle onları itidale davet etme, silahlardan vazgeçip süratle diplomasi yollarını aramak için kendilerine tavsiyede bulunma düşüncemiz şu anda öne çıkmış durumda. Zira bölgede bulunan bir ülke olarak bu tabii öncelikle bizi rahatsız eden bir husus.''