1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Erdem ismi verilen eğitim destek evinde anıldı
Erdem ismi verilen eğitim destek evinde anıldı

Erdem ismi verilen eğitim destek evinde anıldı

Diyarbakır'da polis kurşunuyla yaşamını yitiren üniversite öğrencisi Aydın Erdem için ismi verilen Kayapınar Belediyesi Aydın Erdem Eğitim ve Destek Evi'nde anma programı yapıldı.

A+A-
6 Aralık 2009 yılında Diyarbakır'da polis kurşunuyla öldürülen Dicle Üniversitesi öğrencisi Aydın Erdem ölüm yıl dönümü münasebetiyle Kayapınar Belediyesi Aydın Erdem Eğitim ve Destek Evi'nde anma programı yapıldı. Anmaya Kayapınar Belediye Eş Başkanları Mehmet Ali Aydın, Fatma Arşimet DBP İl, ilçe yöneticileri, Aydın Erdem'in ailesi, Meya-Der, Barış Anneleri, okul arkadaşları ve çok sayıda yurttaş katıldı.
 
Saygı duruşuyla başlayan anmada konuşan Kayapınar Belediye Eş Başkanları Mehmet Ali Aydın, “ Aydın Erdem yoldaşın mücadelesine bu gün binlerce genç başta Rojava olmak üzere tüm alanlarda tüm alanlarda onurlu bir mücadeleyle sürdürüyorlar. Aydın Erdem'i katledenler polisler olayın üzerinden altı yıl geçmesine rağmen yargı önüne çıkartılmadı. Kürt halkı yıllar geçse de bu katliamları unutmayacaktır “ şeklinde konuştu.
 
Aile adına konuşan Aydın Erdem'in amcası İhsan Erdem,” Aydın Erdem'in uğrunda öldüğü yolda bu gün binlerce gencin mücadeleyi sürdürmesi acımızı hafifletiyor “ dedi. DBP Diyarbakır İl yöneticisi Burhan Karakoç ise yaptığı konuşmada, Kürt halkının özgürlük mücadelesinde yaşamını yitirenleri selamlayarak,mücadelelerine sahip çıkacaklarını söyledi.
 
Anmada daha sonra Aydın Erdem'in yaşamını anlatan film gösterime yapıldı. Gösterim sırasında katılımcıların birçoğunun ağlaması dikkat çekti. Anma eğitim destek evinde öğrenim gören çocukların Aydın Erdem için yazdığı şiirlerin okunmasıyla son buldu. 
 

HABERE YORUM KAT