1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Erdem-Der'den Suriyelilere yardım
Erdem-Der'den Suriyelilere yardım

Erdem-Der'den Suriyelilere yardım

DİYARBAKIR- Erdemli İnsan Yetiştirme Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (Erdem-Der) Diyarbakır'da bulunan Suriyelilere yardım elini uzattı.

A+A-
Diyarbakır'da bulunan Suriyeli mültecilere Erdem-Der tarafından yardım yapıldı. Soğuk kış günlerinde çadırda kalan Suriyelilere destek olan Erdem-Der, giysi, battaniye, soba gibi yardımlarda bulundu.
 
Erdem-Der Başkanı Serdar Üşen, dernek olarak Suriyelilere destek olmak için yardım etmeye çalıştıklarını ifade ederek, Suriyelilerin ihtiyaçlarını tespit ederek, Başbakanlık ve Diyarbakır Valiliği'ne bilgi verdiklerini söyledi. Üşen, “Dünyanın dört bir tarafında savaş, kuraklık, deprem, yangın, sel felaketi ve açlık gibi sebeplerle birçok insan aynı anda anne ve babasız kalabiliyor. Dünyanın öbür ucundaki bir mazlumun mağdurun çığlığı artık herkesin kulaklarında çınlıyor. Resulullah Efendimiz şöyle buyurmuştur, 'Komşusu açken tok yatan bizden değildir'. Diyarbakır ve ilçelerindeki yoksul ve Suriyeli kardeşlerimize yardım yapmamız dini vicdani sorumluluğumuzdur” dedi.
 
(ÜN-AKK-Y)
 

HABERE YORUM KAT