1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Erdede, kendi dönemimde personele borcumuz yoktur
Erdede, kendi dönemimde personele borcumuz yoktur

Erdede, kendi dönemimde personele borcumuz yoktur

Silvan Belediye Başkanı Erdede: "Benim dönemimde belediye de çalışan hiçbir arkadaşın alacağı kalmamıştır"

A+A-

Silvan Belediyesi'nin en büyük sorunun işçilere olan borcu olduğunu kaydeden Erdede, belediyenin geçmiş dönemde işten atılan 22 işçinin açtığı dava sonucunda 10 milyon liraya yakın ödemeyle karşı karşıya kaldığını söyledi.

Dava açan işçilere kıdem tazminatı ve sosyal hakları ödenmediği için borcun büyüdüğünü dile getiren Erdede, şöyle konuştu:

"Bu, belediye için büyük bir sorundu, bunun Silvan'a gelecekte büyük bir küflet getireceğini biliyorduk. Maalesef hiçbir uzlaşmaya da yanaşılmadı. 10 milyon liraya yakın bir borç ile karşı karşıyayız. Bu borç artık kesinleşmiş. Biz bunu çözmek için çok çaba gösterdik. Zaman zaman işçiler ve avukatları ile oturduk. Çözüm için çareler aradık, ama olmadı. En son belediyeye ait 22 dükkanı satmak için girişimde bulunduk.  Bizim yerimize gelecek arkadaşları gelecekte zora sokacak bir durumdur. Bu bizden önce olmuştur. Ama ben tutumlu davranarak daha evvel 5 yıl avansla idare eden bir belediye kalkındırdım. Benim dönemimde belediyede çalışan hiçbir arkadaşın alacağı kalmamıştır."

HABERE YORUM KAT