1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Erbane annelerin elinde
Erbane annelerin elinde

Erbane annelerin elinde

Bağlar Belediyesi Solin Çocuk Evi'nde açılan erbane kursu ile kadınlar günlük rutin işlerin stresinden uzaklaşıp kültür sanat etkinlikleri ile sosyal yaşama dahil oluyor.

A+A-
Çocukları oyun evinde zaman geçiren kadınlar, aldıkları erbane kursundan duydukları memnuniyeti dile getirerek, belediyeye teşekkür etti.
 
Diyarbakır'ın merkez Bağlar Belediyesi tarafından ilçede yaşayan çocuklara yönelik olarak Kaynartepe Mahallesi'nde açılan Solin Çocuk Oyun Evi mahallelinin büyük ilgisini görüyor.
 
 
Çocuklara yönelik etkinliklerin düzenlendiği Çocuk Evi'nde, belediye çalışanları kadınların çocuklardan ayrı olamayacağı düşüncesi ile kadınlara yönelik de erbana kursu açtı. Çocuklar, oyun salonlarında etkinliklere dahil olurken anneleri de kültür sanat etkinlikleri ile sosyal yaşama dahil oluyor. 25 kişinin katıldığı kursta kadınlar haftanın bir günü 2 saat erbane kursu alıyor. 3 sürecek olan kurs ile ilgili konuşan kadınlar, duydukları memnuniyeti dile getirerek, çalışmadan dolayı belediyeye teşekkür etti.
 
'Talep kadınlardan geldi'
 
Kurs ile ilgili bilgi veren belediye çalışanlarından Aynur Özbay, buranın oyun evi olduğunu ama aile evi olarak gördüklerini ve tüm mahalleli ile burada buluştuklarını söyledi. Annelerin çocuklardan ayrı düşünülemeyeceği için annelere yönelik böyle bir çalışma başlattıklarını ifade eden Özbay, "Mahalle sakinleri ile düzenlediğimiz aylık toplantılar sonucu böyle bir talep ortaya çıktı. Biz de bu talebi yerine getirerek, kadınların sosyal hayata atılıp kendilerini tanımasını amaçladık" dedi.
 
 
(Özgür Haber)

HABERE YORUM KAT