28 Ekim 2016 Cuma
 • Diyarbakır16 °C
 • İstanbul14 °C
 • Ankara15 °C
 • Antalya28 °C
 • İzmir21 °C
 • IMKB
  0.00
  %
 • Altın
  127,148
  %0.14
 • Dolar
  3,1145
  %0.13
 • Euro
  3,4015
  %0.40

Erasmus başvuruları başladı

Erasmus başvuruları başladı

08 Ekim 2015 Perşembe 17:00

Üniversite öğrenci ve personeline öğrenimin yanı sıra farklı dil, din, kültür ve coğrafyaları tanıma imkânıda sunan Erasmus-Plus başvurular başladı.

Bütçesi onaylanan Selahaddin Eyyubi Üniversitesi’nden de 25 kişi, Erasmus-Plus Öğrenim ve Staj Programı’ndan faydalanacak.


Avrupa Birliği ülkeleri tarafından yürütülen Erasmus-Plus Öğrenim ve Staj Hareketliliği Programı 2015-2016 Akademik Yılı başvuruları başladı. Yükseköğrenim Kurulu tarafından Erasmus-Plus bütçesi onaylanarak yayınlanan Selahaddin Eyyubi Üniversitesi’nden (SEU) de 25 öğrenci ve personel başvuru yapabilecek.


Öğrenim için not ortalaması 4’lük sisteme göre 2,2 ve üzeri olan öğrenciler başvuru yapabiliyor. Henüz birinci sınıfta olan öğrenciler ise Bahar Döneminde staj için Erasmus-Plus’a başvurabilecektir. Ekim’in 2’sinde başlayan başvurular, 22’sine kadar devam edecek. Sonuçlar 23 Ekim 2015 tarihinde Uluslararası İlişkiler Ofisi’nin web sayfasında ilan edilecektir. Sonuçlara itirazlar 24-25 Ekim 2015 tarihlerinde Uluslararası İlişkiler Ofisi’ne şahsen dilekçeyle yapılabilecek. Staj için ise, başvurular 2 Ekim’de başlayıp, 20 Kasım 2015’te sona eriyor. Erasmus-Plus Öğrenim ve Staj Programı’ndan faydalanmaya hak kazanan kişilere gidecekleri ülkelere göre, hibe desteği de verilecek. Detaylı bilgi http://iro.seu.edu.tr/adresinden öğrenilebilir.


Doç. Dr. Polat: Erasmus bireyin vizyonunu geliştirecek


SEU Uluslararası İlişkiler Ofisi Koordinatörü Doç. Dr. Özgür Polat, programın bireye farklı kültürleri tanıma, İngilizceyi iyi kullanma ve yurtdışındaki işyerlerinde staj yapma fırsatlarını sunduğunu söyledi. Doç. Dr. Polat, Erasmus-Plus’un avantajlarını şöyle özetledi:


“Üniversite eğitiminin bir dönemini veya iki aylık bir staj dönemini yurt dışında tamamlamak öğrencilerimize farklı deneyimler kazandıracaktır. Öncelikle yurtdışına seyahat ve bir dönem ikamet etme konusunda deneyim kazanacak öğrencilerimiz, mezun olduktan sonra yurtdışında çalışma fırsatlarını değerlendirmede daha avantajlı hale geleceklerdir. Yurtdışındaki eğitim sayesinde öğrencilerimiz kariyerlerine ait networklerini geliştirme imkânlarına da sahip olacaktır. Özellikle staj yapacakları işyerlerinde edinecekleri bilgi ve beceriler, iş hayatında tercih edilebilir özelliklere sahip olmalarını sağlayacaktır.”


Erasmus-Plus Programının Amacı Nedir?


Erasmus-Plus Programı ile eğitim, gençlik ve spor alanlarında yeni ihtiyaçlara yönelik Avrupa 2020 Stratejisi hedeflerine uygun olarak farklı sektörler arasında işbirliğini teşvik etmeyi amaçlanmaktadır. Yükseköğretim alanına özel olarak ise, kaliteyi artırmak, kurumların birbirleri ve iş dünyasıyla işbirliğini güçlendirmeyi hedeflenmektedir. Programda hedef kitle; genel anlamıyla yükseköğretime taraf olan kurumlar ile bu kurumların çalışan ve öğrencileridir.

Haber Kaynağı :
Okunma Sayısı : 4076
Ajanslardan İHA tarafından geçilen tüm yerel haberler, bu bölümde Diyarinsesi.org editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Bu alanda yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.
Ajanslardan İHA tarafından geçilen tüm yerel haberler, bu bölümde Diyarinsesi.org editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Bu alanda yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.
LİNKLER
Güvenli bir şekilde paykasa satın alın!
Copyright ©2007 Diyarın Sesi. Tüm hakları saklıdır.
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz. Yazılım: CM Bilişim - Görsel Tasarım: Capitol Medya
Alexa Certified Site Stats for www.siteadı.com