1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Ensarioğlu’ndan çok tartışılacak sözler
Ensarioğlu’ndan çok tartışılacak sözler

Ensarioğlu’ndan çok tartışılacak sözler

AKP Diyarbakır Milletvekili adayı Ensarioğlu, “HDP, Ortadoğu'daki hangi oyunun parçasıdır ki bu gün Türkiye'de kardeşkanına sebep oldular. İlk defa bir şey yaptılar, bütün şehirleri kan gölüne çevirdiler, yaşanamaz hale getirdiler” dedi.

A+A-

 AKP Diyarbakır İl Başkanlığının bir otelde düzenlediği milletvekili adaylarını tanıtım toplantısında konuşan Ensarioğlu, HDP’nin 7 Haziran seçimlerinde “Türkiye partisi olacağım, çözümü savunacağım, barışı sağlayacağını” dediğini ifade ederek, halkın, HDP’nin Türkiyelileşme, barış ve çözüm söylemlerine inanarak destek verdiğini söyledi. 


“Jitemvari eylemler bugünde var” 


HDP'nin 7 Haziran seçimlerinden sonra Çözüm Süreci'ni bozduğunu dile getiren Ensarioğlu, “HDP daha meclis dahi bile açılmadan ortada hiç bir sebep de yok iken 'ateşkesi bozduk' dediler. Kalktılar başta yatağında yatan polisleri gece uyurken ensesinden vurdular, askeri eşinin yanında iken vurdular, trafik polisini davet edip pusu kurup vurdular, diğerin kızının yanında vurdular. Bizim 90'larda yaşadığımız ne kadar 'Jitemvari' eylem varsa bu gün bu Kürt coğrafyasında maalesef bu anlayış tarafından yapılmaktadır. Bu kavga ne Kürtlerin ne Türklerin ne de Türkiye'nin kavgası değil” şeklinde konuştu.


“Erdoğan'nın savaşıdır' koca bir yalan ve koca bir iftiradır”


“HDP, Ortadoğu'daki hangi oyunun parçasıdır ki bu gün Türkiye’de kardeşkanına sebep oldular. İlk defa bir şey yaptılar, bütün şehirleri kan gölüne çevirdiler, yaşanamaz hale getirdiler” diyen Ensarioğlu, şunları kaydetti:


“Kimse kimseyi kandırmasın, silah bırakmadılar ama bari bu yalanları bırakın. Halk bu yalanlarınıza inanmıyor artık ve HDP'den ses yok. Nerede bu HDP? Ara sıra çıkıp diyorlar ki 'sarayın savaşıdır, Erdoğan'nın savaşıdır' koca bir yalan ve koca bir iftiradır. Bu millet artık inanmıyor, kim başlattı bu savaşı, kim insanları öldürüyor, kim bu hendekleri kazıyor, bombaları kim koyuyor, okullara giden çocuklarımızı kim öldürüyor? Bunu çok iyi biliyoruz.  Bu savaş Erdoğan'ın savaşı değildir, Türkiye’nin savaşı da değil, bu Ortadoğu'da bir araya gelmiş emperyalistlerin uşağı haline gelmiş bir anlayışın savaşıdır. Biz buna izin vermeyeceğiz”


 “Sur ilçesinde insanların, mahremiyeti ve huzuru kalmadı”


 Sur ilçesinde PKK yandaşlarının açtıkları hendekler ve kurdukları barikatlara değinen Ensarioğlu, “Sur ilçesinin içinde herkesin evini delmişler ve birbirine bağlamışlar, tehdit etmişler. Herkes kapısını yirmi dört saat açık bırakacakmış. İnsanların mahremiyeti kalmadı, insanların huzuru kalmadı. İnsanları dağa kaçırıp haraç aldılar, şehirleri yaşanmaz hale getirdiler, hendekler kazıp bombalar yerleştirip ve güvenlik güçlerini sivil alana çekip tuzak kurdular” ifadelerini kullandı.


 “Bu ateşi söndürmek bizim elimizde”


AKP Diyarbakır İl Başkanı Muhammed Akar ise Türkiye’nin AKP ihtiyacı olduğunu ve AKP’nin tekrar tek başına iktidar olması gerektiğini dile getirdi.


 AKP’nin iktidar olmadığı kısa sürede Türkiye'de sorunlar yaşandığına dikkati çeken Akar, şöyle konuştu:


 “Kadro hazır reçete hazır, AK Parti teşkilatı hazır, hepimiz hazırız. Beyannamemizde bu halkın ümidi olan reçeteleri, halkımıza götüreceğiz, anlatacağız. Bu halkın bize ihtiyacı var. Herkes bizden, AK Parti'den tekrar tek başına iktidar olmasını istiyor. AK Parti'yi tekrar Türkiye'de iktidar yapacağız. Çünkü bu geçen fetret döneminde ülkemizin neler yaşadığını hep beraber gördük. AK Parti tek başına iktidarının kısa bir arayla da olsa bitmiş olması Türkiye'de nasıl sorunlara yol açtı hep beraber gördük”

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler