1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Ensarioğlu'ndan çarpıcı iddia
Ensarioğlu'ndan çarpıcı iddia

Ensarioğlu'ndan çarpıcı iddia

AK Parti Diyarbakır Milletvekili Galip Ensarioğlu, PKK tarafından kaçırılan çocuklarla ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

A+A-
Vatan Gazetesinde yer alan habere göre, haftalardır ailelerin Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi önünde yaptığı eylemi ve çocukların kandırılarak dağa götürülmesini değerlendiren Ensarioğlu, PKK'nın kaçırdığı çocuklar üzerinden güç gösterisinde bulunmak istediğini kaydetti. 
 
'Dağdaki çocuklar' meselesinin nasıl sonuçlanacağını düşünüyorsunuz?
 
 Ortak bir noktada anlaşma sağlanacak, çocuklar dağdan inecek.
 Durumda bir değişiklik olmayacak. Çünkü PKK geri adım atmayacak. 
 Durumda bir değişiklik olmayacak. Çünkü Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ardından bu konu önemini kaybedecek, hükümket üstünde durmayacak.
 
AK Partili Ensarioğlu, “Dağa adam götürüyor, çünkü Rojava'daki savaşta bunları kullanıyor. Yetişmiş kadroları değil de gençleri sürüyor bu savaşa. Gençlere de bir heves vermek istiyor. Aileler ilk kez bunlara itiraz ediyor. Çünkü bu savaşı haklı bulmuyor. Örgüt ise güç gösterisi yapmak istiyor” ifadelerini kullandı.
 
'PARALI EYLEM' İDDİASINA TEPKİ
 
BDP Eş Başkanı Selahattin Demirtaş'ın ailelerin para karşılığı eylem yaptığı iddiasına da tepki gösteren Ensarioğlu, “Bu, ucuz siyasettir. Ailelere hakarettir. Üstelik o ailelerin yüzde 90'u BDP'ye oy vermiştir. Biz bugüne kadar 'dağa parayla adam çıkardınız' dedik mi? İşlerine gelmeyince 'ajan, işbirlikçi' derler. Hesabına gelmeyen bir yapıyı itibarsızlaştırmanın sonucudur bu” dedi.
 
B-C PLANI ZARAR VERMEZ
 
Başbakan Erdoğan'ın dağa kaçırılan çocukların geri getirilmemesi durumunda B ve C planlarını devreye sokacaklarına yönelik sözlerini de hatırlatan Ensarioğlu, şöyle konuştu: “Başbakan, çözüm sürecinde operasyon olsun istemiyor. Ama birileri tahrik ediyor. Devlet sürece zarar gelmesin diye özen gösteriyor. B-C planları derken çözüm sürecinin zarar göreceği anlaşılmasın ama devlet güvenliği için de gereğini yapar.”  
Kaynak: Vatan
 
 

HABERE YORUM KAT