1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Ensarioğlu'ndan ailesine çağrı
Ensarioğlu'ndan ailesine çağrı

Ensarioğlu'ndan ailesine çağrı

Yaklaşan seçimlerle birlikte çalışmalarına hız veren HDP'ye katılımlar da gün geçtikçe büyüyor. HDP milletvekilliliği için aday adayı olan Gülistan Ensarioğlu da, sokak sokak çalışma yürüttüğü bölgesinde ailesinden HDP'ye desteğin arttığını belirterek, "H

A+A-
Seçim çalışmalarını sürdüren HDP adayları dur durak bilmeden seçmenleri ile bir araya gelmeye devam ediyor.
 
 
Türkiye gündeminin en kritik noktası olan HDP, bölgedeki katılımlarla gün geçtikçe halkasını daha da büyütürken, Diyarbakır'da bugüne kadar farklı siyasi çevreleri destekleyen Ensarioğlu ailesinden de HDP'ye destek artıyor. HDP milletvekilliği için aday adayı olan Gülistan Ensarioğlu da, köy köy mahalle mahalle dolaşarak HDP'nin seçim çalışmalarına katılıyor.
 
 
'HDP'de birleştiler'
 
Ortada çok büyük bir dava var diyen Ensarioğlu "Hepimizin inandığı, hepimizin peşinden gittiği haklı bir dava var. Halka bizim din dışı hareket ettiğimiz düşünceyi yaratmaya çalışıldı. Bizim din dışı hareket ettiğimiz söyleniyordu buna karşı duyarlı olan halkımıza sesleniyorum. Bizim yolumuz Peygamberlerin yoludur, evliyaların yoludur" dedi.
 
 
Bugüne kadar Kürt siyasal hareketini desteklemeyen ailesinden birçok kişinin HDP çatısı altında birleştiğini aktaran Ensarioğlu "Şu an çalışma yürüttüğümüz bölgede benim ailemden çok sayıda kişi desteğini HDP'ye sunuyor. HDP çatısı altında birleşmeye başladılar" dedi. Farklı siyasi çevreleri destekleyen aile fertlerine de çağrıda bulunan Ensarioğlu, "HDP çatısında birleşmeyen arkadaşlarımıza, ailemize diyoruz ki; gelsinler, bu yol hak yoludur, peygamberlerin yoludur, önderliğimizin yoludur. Onun için gelin HDP çatısı altında birleşelim" ifadelerini kullandı.
 
 
(DİHA)

HABERE YORUM KAT